Wpis z mikrobloga

Mikrokoksy - jakie jest wasze zdanie na temat robienia cardio na czczo, zakladajac suplementacje BCAA przed? Na silce slysze mieszane opinie, w internecie podobnie a powoli przygotowuje swoj plan na redukcje i zastanawiam sie czy to do niego wlaczyc - ktos ma jakies konkretne info, badania, doswiadczenia?
(krotkie info slowem wprowadzenia - przedstawiane zalety cardio na czczo to lepsze spalanie tluszczu - wada to palenie miesni.)
#silownia #mikrokoksy
  • 19
@Karoleer: mięśnie sie palą, ale i utleniają, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie na czym Ci zależy, na sile i zwłaszcza na wyglądzie czy na kondycji. Myślę że nawet jeśli zależy Ci na tym pierwszym to pare takich treningów wytrzymałościowych dobrze Ci zrobi. mi zrobiło
@tangedenor: tylko na grillu

@losiu11: ja po 3 latach treningu nie jestem w stanie doprowadzić się do wysiłku w takiej objętości która doprowadziłaby do mocno ujemnego bilansu masy mięśniowej. Nie powielajmy mitów

@Karoleer: jak masz dietę to BCAA niepotrzebne. Rób cardio jak Ci wygodnie chociaż wszelka znana mi wiedza mówi że to ostatnia z metod która zapewni zdrowe schudnięcie
@Karoleer: Przed śniadaniem jest bardzo mała ilość glikogenu w mięśniach, więc organizm będzie pobierał energię z bodyfatu który pełni funkcję zapasową. Natomiast Po treningu siłowym(w Twoim wypadku zważając na Twoje cele tylko taki wchodzi w grę) kardio również będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ glikogen wypalisz podczas siłowego.
@K0B3: Najwięcej energii (między innymi z tłuszczu) traci się na uzupełnienie glikogenu i regenerację, więc nie ma znaczenia kiedy wykonujemy cardio. Dodatkowo robienie cardio po treningach zmienia charakterystyke włókien mięśniowych(spada siła i moc mięśni) i zwiększa wytwarzanie kortyzolu
@berti: @maciejze: Różną ilość dlatego kiedy organizm nie może już pobierać energii z glikogenu pobiera z tkanki tłuszczowej. A powtarzanie legendy że kardio(oczywiście mowa o kardio tlenowym) wpływa na siłę (lub jak to mówisz "siła i moc" :) nadal mnie śmieszy. Jeżeli kardio nie byłoby wspierane treningiem siłowym wtedy owszem siła mięśni może spaść.
A to co się dzieje po treningu - trójglicerydy rozpadają się ale nie uzupełniają glikogenu, to
@K0B3: Tłuszcz po treningu jest zużywany na powysiłkową odbudowę substratów energetycznych (glikogen w mięśniach), naprawę mikrouszkodzeń mięśni, jako źródło energii w spoczynku (tłuszcze są utleniane i dają ok. 56% energii w spoczynku), więc nie ma co się tak spinać że spalany jest dopiero jak zużyjemy cały glikogen.
@maciejze: Napisałem, że pobiera z tkanki zapasowej kiedy nie może już pobierać z glikogenu a nie gdy go nie ma, nie wiem dlaczego już drugi raz próbujesz nadinterpretować moje słowa.
Mikrouszkodzenia - przy regeneracji główny udział bierze białko. Nie będę dokładniej tłumaczył procesu.
A w fazie spoczynku źródłem energi jest wszystko co spożywamy później dopiero tkanka zapasowa. Co ciekawe - spożywanie tłuszczu(nienasyconego) wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej ponieważ bierze duży udział w
@maciejze:

To kiedy trenujesz na spalanie niema większego wpływu

Dodatkowo robienie cardio po treningach zmienia charakterystyke włókien mięśniowych(spada siła i moc mięśni) i zwiększa wytwarzanie kortyzolu

NONsens.
Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu wyników/masy mięśniowej wspieranie treningiem siłowym jest konieczne - mięśnie się adaptują. A autor postu taki właśnie cel określił.