Wpis z mikrobloga

Bardzo czesto spotykam sie na necie z teoria ze #nowyjork to miasto brudne, takie i owaki. Ze jak sie pobedzie tam dluzej to sie odkryje jakie to miasto jest naprawde. Spedzilem we wrzzesniu 2 tygodnie wlasnie w Nowym Jorku i wiecie co? Chcialbym tam mieszkac. Oprocz wygorowanych cen za mieszkania to jest to raj dla ludzi ktorzy wola wielkie miasto od wsi/malych miast. Czystosc miasta nie jest na takim poziomie na jakim go opisuja na necie. Jest takie ogromne ze by mi zajelo chyba kilka lat by wszystko zobaczyc. Od groma koncertow. Nie jak u nas trzeba czekac kilka lat na kogos, tutaj ten ktos gra wiele razy w roku. Multi-kulti ale w pozytywnym znaczeniu. I najwazniejsze dla wielu osob na wykopie, miasto idealne dla #przegryw ow. Poprostu najlepsze miasto na swiecie dla singli. Do tego po tych 2 tygodniach spedzonych tam, kompletnie nie rozumiem osob (ktore spotkalem tu na wykopie nawet) piszacych ze lepsza jest Polska od USA pod wzgledem mieszkania. Ludzie sie od tak usmiechaja do siebie, jakbym sie do kolesia usmiechnal w Warszawie to by mnie uznal za geja i mnie zaatakowal. Do tego na kazdym kroku mozna spotkac kogos slawnego. Osoby ktore pisza ze NYC jest dobre ale tylko na wycieczke to albo nie lubi wielkich miast albo cos z nim nie tak.
#usa #niepopularnaopinia
  • 19
@whahazhutou: lubię NYC, zgadzam się, że miasto pełne wrażeń i wydarzeń, ale chyba do zamieszkania na stałe to bym się nie pchał, w samych Stanach są przyjemniejsze miasta (Chicago), nie mówiąc już o Europie (Helsinki)
@Usurper: dla mnie Chicago nie ma kompletnie zadnej rzeczy ktora by przewyzszala go od NYC. To nie ten klimat. Juz bym bardziej wolal Seattle, jakos lepiej sie tam czulem niz w Chicago ale bylem i tak za krotko by wiecej powiedziec. Albo wolalbym juz LA ale Kalifornia to juz inny klimat.
@whahazhutou: kto gra kilka razy w roku w nyc? Prosze przyklady :)
Usmiechaja sie? Napewno byles w nowym jorku? I co ty w 2 tygodnie zobaczyles? Najwazniejsze punkty z przewodnika turystycznego. No ale jak to mowia, wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Wpadaj, pomieszkaj rok i zweryfikuj poglady.
@Beto: Amande Cerny, Chrisa Pratta, Zaca Efrona i Mac Millera :)
@NYCBronx: ale jad poszedl, nie no nikt nie gra, a tak na serio to siedze na Pradze i pomyslalem ze pozmyslam cos na wypok, a tak w ogole to tylko raz bylem za granica, z rodzicami w zlotych piaskach
@ElGovanni: Jest bardzo duzy, ale jak jest cieplo to jest tam masa ludzi ze wydaje sie ze ten park jest jeszcze za maly. #!$%@? oczywiscie ze mozna dostac. Ale tylko jak sie postarasz, zaczepisz kogos i poprostu bedziesz szukal zaczepki z kims. Mysle ze latwo tez dostac tradycyjny #!$%@? za darmo, ale to trzeba sie gleboko zapuscic, ja te miejsca nazywam gettami bo sa one jakby zamknieta spolecznoscia, zaden nowojorczyk i