Wpis z mikrobloga

@eternaljassie: na pewno sam (lub jak sie nie znasz z fachowcem) sprawdz dobrze mieszkanie przy odbiorze technicznym (piony, poziomy, rownosc scian i podlog, szczelina pod drzwiami wejsciowymi szczelnosc okien itd itp)
  • Odpowiedz
@eternaljassie: fachowiec przy odbiorze, aczkolwiek większość developerów daje kilkuletnią gwarancję, więc nie musisz wszystkich niedoróbek zgłaszać od razu, chyba że zależy Ci na czasie i szybkiej naprawie. Na podłączenie prądu od Tauronu czeka się standardowe 2 tygodnie. I najważniejsze, nie montuj nowych zamków zanim nie wyprowadzi się ekipa remontowa ;)
  • Odpowiedz
@eternaljassie:
Idziesz do Taurona czy innego Enej, podpisujesz umowę (musisz mieć papiery że jesteś właścicielem: np. akt notarialny, protokół odbioru). Mi podłączyli w ciągu 2 dni.
Gazu zapewne nie masz, skoro nowe budownictwo.
Woda, CO - wszystko pewnie "ogarnięte" we wspólnocie. Chociaż sprawdź sobie szczelność połączeń, odpływów, etc. Uruchom kaloryfery na full i obserwuj.
Internet, tak jak ci
  • Odpowiedz
@eternaljassie: Potem oczywiście przy wykańczaniu, robieniu łazienki, kuchni itd. najlepiej konsultuj każdą przeróbkę/podłączenie/wkucie/przełączenie/etc. chociażby mailowo z zarządcą - żeby potem nie było inby, że postawisz kuchnię, a za 2 miesiące zarządca ci przyjdzie z mordą, że cieknie na 2 piętra do dołu.
  • Odpowiedz
@eternaljassie: Aaaaaaaaaaaa, widzisz. Tak, załatwiasz w urzędzie. Musisz opłacić podatek od nieruchomości. Jak ci przyjdzie zawiadomienie z sądu (od ksiąg wieczystych) to masz bodajże 14 dni na załatwienie kwestii związanych z podatkiem.
  • Odpowiedz
@raven66: Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło krótko i rzeczowo raven

- Gazu faktycznie nia mam.
- O tych zamkach nie pomyślałem nawet. Faktycznie każdy robol mógł dorobić sobie klucz.
To chyba nie jest jakiś duży koszt
  • Odpowiedz
@eternaljassie: w Tauronie na Powstańców niczego nie załatwisz, musisz się wybrać na Menniczą lub Legnicką. Dwa tygodnie temu robiłem to samo, bo też odebrałem mieszkanie i chciałem załatwić na Powstańców.

Z ciekawości: jaki developer i inwestycja?
  • Odpowiedz
@eternaljassie: z tym podatkioem coś nie tak liczysz. Musisz się przejść (na pewno deweloper o tym wspomniał, lub też przy odbiorze mieszkania da Ci wytyczne) zgłosić własnośc meiszkania, aby złożyć wniosek o własności mieszkania, aby Ci dobroczynnie zaczeli wysyłać wezwania do opłaty podatku za nieruchomość (zdaje się na Kotlarskiej załatwiają te rzeczy, bardzo szybko i od ręki). Nie wiem jaki masz metraż i ile płaciłeś za swój przybytek, ale mi
  • Odpowiedz
@eternaljassie: Tu nie odpowiem, bo mi wymieniał developer przy odbiorze na nowe, zaplombowane.
Podatek - nie kombinuj w necie, i tak musisz iść do urzędu wypełnić świstek, to ci baba na miejscu wyliczy.
Mi w Krakowie na 58 m + komórka + garaż wyszło coś koło 70 zł - ROCZNIE! Myślę, że przeżyjesz.
  • Odpowiedz