Wpis z mikrobloga

@Kuker: Ja nie wytłumaczę, ale choć jestem z wawy i tutaj nie trzeba było włączać lewego kierunku przy skręcie w lewo to sam z siebie zacząłem dostrzegać tego zalety. :p
@Kuker: jakiś idiotyczny wymysł z tym kierunkowskazem w lewo. Piszesz, że zjechał na 2 zjeździe. Mozliwe, że zjezdzal na 4 zjeździe(dla niego), ale nie dostrzegłes na ktorym wjeżdżal stąd twierdzisz, że na drugim. Dlatego ten kierunkowskaz jest wedlug mnie bez sensu. Bo wjeżdża ktoś na 1, Ty jesteś na 3 i możesz nie zauważyć gdzie wjechał i i tak nie wiemy który zjazd to jest dla niego w lewo
@Kuker: @mamFAJNYnick: @k4rolex: @Rotkes:

Polacy generalnie nie rozumieją zasad korzystania z ronda, ani czym tak naprawdę jest rondo. Dlatego np. na dwupasmowych większość wali na zewnętrzny pas, robiąc korek, a potem cisną dookoła mijając wszystkie pierwsze zjazdy a przed opuszczeniem SKRZYŻOWANIA nie sygnalizują prawym kierunkowskazem, przez co kierowcy, którzy chcą na rondo wjechać do ostatniej chwili muszą czekać w niepewności cóż delikwent zamierza zrobić
RaVOyabun - @Kuker: @mamFAJNYnick: @k4rolex: @Rotkes: 

Polacy generalnie nie rozum...

źródło: comment_WlazFLbihRuz0xpEvR4W6HqTovYYPQNj.jpg

Pobierz
@RaV_Oyabun: Liczba zjazdów czy pasów nie jest istotna.
Tak długo jak długo nikt nie kombinuje z pasami.
Jakieś pasy-automatycznie-zjeżdząjące, ronda turbinowe, czy inne dodatkowe oznakowanie poziome.
Wtedy nagle skrzyżowanie o ruchu okrężnym przestaje działać tak jak powinno.
@raven66: pan G.Stępień uogólnił temat zapewne odnosząc się do prostych rond we Włocławku (gdzie pracuje)

@graf_zero: dlatego niemożliwe jest generalizowanie, bo ogólne przepisy mogą mieć zastosowanie do tych książkowych skrzyżowań, a niestety trzeba wiele rozpatrywać indywidualnie. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na oznakowania takich rond (znaki pionowe przed wjazdem, znaki poziome na pasach ruchu), bo tam często są wystarczające podpowiedzi jak mamy się na danym skrzyżowaniu zachować i czy chociażby
możliwe jest generalizowanie, bo ogólne przepisy mogą m


@RaV_Oyabun: Zapewne, tak przypuszczam, że mogło chodzić o te "mirko" ronda, co to na środku jest pacnięta plama z farby. Ale takie generalizowanie nie przystoi egzaminatorowi bądź co bądź. Zakładam że pewnie 60-70% (statystyka z US) rond jest klasyczna, czyli np. dwupasmowa z wyznaczonymi pasami ruchu. Skoro pasy ruchu są wyznaczone, to zjazd z ronda jest a) zmianą kierunku ruchu b) zmianą pasa.
@RaV_Oyabun: PS. często dziwne twory są np. nazwane "Rondem" czy też są zwykłymi skrzyżowaniami ze znakiem np. nakazu jazdy z prawej strony, a nie znakiem skrzyżowania o ruchu okrężnym - ale w rozumieniu "klasycznym" to nie są ronda! (* skrzyżowania o ruchu okrężnym, gdzie ruch odbywa się w jednym kierunku dookoła centralnej wyspy)