Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki!
Grał ktoś i poleci jakieś ciekawe planszówki?
Szukam gry planszowej na długie jesienne wieczory w którą można pograć ze znajomymi.
Monopol, scrabble - to już było.
Myślałem, żeby spróbować gry "Pan tu nie stał", ale stwierdziłem, że na początku zapytam na #mikro
#gryplanszowe
#gry
#jesien
  • 17
  • Odpowiedz
@czteroch: Jakie klimaty Cię interesują? Kooperacja czy granie przeciwko sobie? Mniej czy więcej interakcji? Wybór jest olbrzymi, a nie wszystko każdemu pasuje.

Jeżeli nie przerażają Cię ciężkie gry to polecam Kawernę albo Le Havre. Jeżeli coś kooperacyjnego to Eldritch Horror, Martwa Zima albo Robinson Crusoe.
  • Odpowiedz
@czteroch: Jeżeli myślisz o długich wieczorach jesiennych to na pewno nie w przypadku "Pan tu nie stał". Jedna rozgrywka to max 40min a nawet nie. Więc jak po kolei rozegracie kilka partii to gwarantuje Ci że gra się znudzi po niedługim czasie. Jak już pograć dłużej to w Cytadelę lub Ewolucję+rozszerzenie (z tych co mi są znane). Te gry są nieco trudniejsze ale rozgrywka trwa dwa razy dłużej. No i niestety
  • Odpowiedz
@rzeznikmocy: W sam raz na dziady :)
@piotrow: Coś lekkiego, w co można pograć też po flaszce ;)
@rbielawski: Tę grę mogę akurat pożyczyć, więc nic na tym nie stracę.

Myślałem jeszcze nad Osadnikami z Catanu, bo sto lat temu grałem na kompie i była to wciągająca gra turowa
  • Odpowiedz
@czteroch: Talisman: Magia i Miecz! Polecam gorąco, bardzo ciekawa, proste zasady gry, wciągająca fabuła i na prawdę dużo dodatków, które uatrakcyjniają rozgrywkę. Ciekawe są również Sabotażysta i Carcasone : )
  • Odpowiedz
@czteroch: Carcassonne jest super. Bardzo łatwo pojąć zasady, wolno się nudzi, można pograć zarówno w 2 osoby, jak i więcej. Przy większej ilości graczy występuje trochę zarówno pozytywnej, jak i negatywnej interakcji.
  • Odpowiedz
@czteroch: nie planszowa, ale od jakiegoś czasu jako tło do gadania podchodzi nam ze znajomymi jenga z numerkami i kostkami. Nasze (znaczy nie wiem, czy nasze ale tak graliśmy, bo jednoznacznej instrukcji na szybko nie znaleźliśmy, a potem nam podeszły i nie wnikaliśmy) zasady: rzucasz dwie kostki i wykonujesz działania na tym, co wypada np 2 i 5, możesz przełożyć klocek z numerem: 25 (bo 2 i 5 ew 5kwadrat akurat),
  • Odpowiedz
@czteroch: Jak po albo przy flaszce to Time's Up, Dobble, Mamy szpiega, Munchkin, Dixit, Tabu i inne szeroko pojęte gry imprezowe :) Po prostu, albo wódka albo poważniejsze gry, bo to nie idzie ze sobą w parze. Dwa, trzy piwka to tak, ale po większe tytuły nie ma co sięgać do wódki bo nie skupisz się ani na jednym, ani na drugim, nie mówiąc już o ogarnianiu zasad po alko :)
  • Odpowiedz