Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #patologiazewsi #imprezyelblag #wtf #bekazpodludzi #niepopularnaopinia
Czy to tylko mi się wydaje, czy to jest obraz opóźnionych w rozwoju (nie tylko intelektualnym ale i cywilizacyjnym).
Kiedy to oglądam czuję jakieś zażenowanie, politowanie ale również obrzydzenie i pogardę. Mamy kurva XXI wiek, świat korporacji i potężnego rozwoju techniki, a na filmiku widać porażkę życiową. Popatrzcie już na samo otoczenie: sypiące się poniemieckie rudery, niszczejące gospodarstwa. Często takie obrazki są na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku czy Pomorskie itd.
Pomyślcie, ile tam może być takiej patoli (nie mówię że wszyscy). Porównajcie teraz poziom życia w takich #!$%@? do życia w rozwiniętym regionie. Założę się, ze częśc wykopków mieszka w podobnym środowisku, może zrobimy #ama
nuuubility - #przemyslenia #patologiazewsi #imprezyelbląg #wtf #bekazpodludzi #niepop...
  • 18
@Damian1998: porównanie z dupy. wole żyć z kredytem i płakać bo w przyszłym roku pojądę zwiedzić tylko amerykę północną a chciałęm jeszcze zahaczyć o kanadę, niż być szczęśliwym patusem, który zastanawia się czy dzisiaj przepije tygodniówkę zarobioną przy zbiorach zimioków
@nuuubility: nie mnie to oceniać. co w Twoim rozumieniu oznacza normalność? #!$%@? na spłatę kredytu przez najbliższe 30 lat? dedlajny, mitingi i wszystko na asap? 3-letnie audi po niemcu żeby sąsiadowi oczy wypadły? haute couture z galerii handlowej na dupie? żyją inaczej, nie wyglądają na załamanych, krzywdy mi nie robią więc nie widzę powodu żeby z nich szydzić.
@frode: bo tacy ludzie nie dostosują się do współczesnych realiów, przez społeczne upośledzenie nie wyjdą z patoli. Dla mnie to margines, który został po komunie
Patrzysz tylko z materialnego punktu widzenia, dorośnij...
@nuuubility: na siłę chciałbyś zrobić króla z żebraka. trochę jak w tej popularnej anegdotce
( np. http://zapiskiosobiste.blog.onet.pl/2010/09/11/opowiesc-o-rybaku-i-biznesmenie/ )
nie każdy został stworzony do rzeczy ambitnych. są ludzie, którzy wykonują prace podstawowe, nie pragną osiągnąć w życiu nie wiadomo czego (a nawet jeśli, to są to marzenia typu "wygrać szóstkę w lotka", bez etapu 'pomiędzy'), taka jest kolej rzeczy. z głodu nie giną, więc w czym to nieprzystosowanie się, czymkolwiek to wg
nie każdy został stworzony do rzeczy ambitnych. są ludzie, którzy wykonują prace podstawowe, nie pragną osiągnąć w życiu nie wiadomo czego


@frode: rozumiem że się utożsamiasz z takim życiem. błagam - nie rozmnażaj się
rozumiem że się utożsamiasz z takim życiem


@nuuubility: #shitwykopsays . nie, wyobraź sobie, że mam w miarę ciekawe życie, czego nie będę ci tu udowadniał, ale szanuję prawo ludzi do samostanowienia, i jeśli komuś takie życie odpowiada, to nic mi do tego. ale widzę, że twoje argumenty sprowadzają się do argumentów ad rectum - "dorośnij", "nie rozmnażaj się", dyskusja w takim formacie nie ma najmniejszego sensu. i co innego że mogę
Tak, ale czemu 50k osób miałoby oglądać jakieś losowe wesele.


@RuskiHolmes: To nie jest zwykłe wesele. Dlaczego mają oglądać? Bo to się broni samo - tam nie ma żadnego żartu, wyreżyserowanego skeczu. Wszystko to są realia, etnograficzno-antropologiczna perełka. Opis rzeczywistości, do którego nie potrzeba nawet żadnej konkretnej akcji, jak u Brunona Schulza.

@nuuubility:

rozumiem że się utożsamiasz z takim życiem. błagam - nie rozmnażaj się


Won :/
@frode: z jednej skrajności w drugą. Przypominam, że pomiędzy apartamentem na kredyt w centrum warszawy i pracą w korpo jako informatyk, a skromnym, zahaczającym o "biedny", domkiem, w którym gnieżdżą się spokojni ludzie, bez większych ambicji, parający się zbieraniem plonów, jeszcze istnieje mnóstwo odcieni pośrednich, między in ten, który prezentuję ja, moja rodzina i otoczenie: mieszkania czyste, ale "krzyczące" o remont od 40/20 lat, a równocześnie dążenie do pracy marzeń -