Wpis z mikrobloga

#svobodakorygujeoczy Mireczki dzisiaj idę na zabieg laserowej korekcji wzroku. Wiem, że wielu z was się nad tym zastanawia to może uda mi się wielu z was przekonać bądź odpowiedzieć na jakieś pytania, które was nurtują :) Na ten moment jestem po badaniach wstępnych, które miałem około miesiąc temu i termin trafił mi się na dzień dzisiejszy (przekładałem go normalnie jest dużo szybciej). Badania standardowe około 2 godzin trzeba na nie poświęcić, rozmowa z lekarzem i kwalifikacja do zabiegu. Stawić się w klinice mam dzisiaj o 15:45 więc pewnie coś więcej o samym zabiegu napisze jutro. Jeżeli ktoś jest ciekawy to pytajcie. #okulistyka #mirkoama #oczy
  • 17
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: Można tańsze metody - ja wybrałem droższą gdzie proces gojenia się jest dużo szybszy ze względu na to, że w pracy muszę stosunkowo szybko wracać. Moja metoda to Epi Lasik.
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: Ponoć lekki o którym mi powiedział już okulista, też będzie korygowany (wcześniej nie zauważyłem go). @chciwykrasnolud: Jest podawany jakiś środek znieczulający, który podobno (potwierdzę po zabiegu) powoduje, że trudniej ruszać gałkami ocznymi. Nawet jeżeli to laser dostosowuje się dynamicznie do położenia oka.
  • Odpowiedz
@Svoboda: Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?
Są możliwe powikłania lub inne niedogodności po zabiegu?
W jakiej klinice robisz zabieg, które kliniki są dobre, jak wybrałeś akurat tę do której idziesz?
Sama operacja boli lub czy jest nieprzyjemna?
Piszesz że wybrałeś droższą opcję, ile kosztują te tańsze i czym się różnią?
  • Odpowiedz
@Svoboda: tak, dostajesz coś co ci "wyłącza" mruganie. A powiedz jak z gojeniem po? Zostajesz w klinice? Czy po zabiegu widzisz coś na tyle żeby wrócić do domu np. autobusem? Czy będziesz potrzebował przewodnika itp.
  • Odpowiedz
@Sartana: Co do pytania pierwszego i drugiego. Polecam Ci mirku stronę kliniki gdzie będę miał zabieg, gdzie są odpowiedzi na Twoje pytania myślę najlepiej ujęte: http://weissklinik.pl/ przy okazji odpowiadam na pytanie numer 3. Wybrałem tą klinikę dlatego, że jest blisko, ma dobre opinie i nie znalazłem mimo odpytywań różnych osób jakiś negatywnych zdań. Co do reszty pytań to odpowiem już po samym zabiegu.
@tony_soprano: Po mnie akurat żona
  • Odpowiedz