Wpis z mikrobloga

Oprócz fantastycznych impresji jakie zaprezentował #grosicki w dzisiejszym meczu, a więc m.in. asysta przy golu Szkota, straty narażające na kontry, fatalne dośrodkowania (włącznie z tym ostatnim, najważniejszym) i TRAGICZNA główka w sytuacji kiedy mógł przyjmować piłkę, sięgnąłem też do statystyk, żeby ocenić, że może to tylko moje negatywne emocje i Grosika bronią liczby. Co się okazało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Garść statystyk dotyczących Grosickiego. #pilkanozna #reprezentacja #grosicki #mecz

Ma trzecie miejsce od końca w statystyce celności podań w Reprezentacji Polski. Ustępuje tylko Sławomirowi "Jeźdzcowi Bez Głowy 2" Peszko i Fabiańskiemu z wiadomych względów. Co więcej, wyróżnia się też w tej kwestii międzynarodowo. Wśród zawodników którzy wykonali ponad 200 podań zajmuje 5 miejsce od końca. Gratulacje!

Ile strzelił goli? 4. A więc to dobra statystyka. Trochę jednak blednie, kiedy wspomni się, że wszystkie strzelił w obu meczach z Gibraltarem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ma zaszczytne szóste miejsce jeśli chodzi o strzały niecelne z WSZYSTKICH zawodników w kwalifikacjach. Problem polega na tym, że zawodnicy plasujący się przed nim w większości strzelają też gole w ważnych meczach. Grosicki nie.

Plasuje się w czołówce jeśli chodzi o strzały w słupek/poprzeczkę. Aż 2.

No dobra, skoro jest skrzydłowym to może asysty? No i faktycznie, jest jedna i to faktycznie zacna w przegranym meczu z Niemcami.

Szkoda, że oficjalnie statystyki nie są bogatsze, może znaleźlibyśmy coś ciekawego jeszcze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
@Krzysztof_Stanowski, polecam ten temat: "Odczarowanie Borkowego mitu o wspaniałym Grosickim". Oczywiście, posypią się tu na mnie gromy jak ustrzeli dwa gole w niedziele i temat ucichnie. Ale jak Grosik utrzyma formę to temat jak znalazł na Euro, bo jakąś jedenastkę trzeba będzie na to Euro sklecić.
  • Odpowiedz