Wpis z mikrobloga

#neuroshimahex

Od dłuższego czasu zastanawiam się jaką armią walczyć turniejowo. Bardzo przyjemnie gra mi się Vegas, Dancerem i DDM, ale to jednak armie nie na turniej. Vegas jest dość kapryśne i wygrywa zazwyczaj małą różnicą punktów, wprawdzie gra się przyjemnie, ale agitatorów nazbyt łatwo zlikwidować, a bez nich już po tobie, 6 jednostek zaczepnych które posiada to tyle co nic. Chociaż podobno na ostatnim Pyrkonie w turnieju Hexa ktoś był 4 grając Vegas co wprawiło wszystkich w osłupienie :)
Dancer jest bardzo mocny na początkujących graczy, ale jak ktoś trochę już pograł to wie jak się za niego zabrać, no a DDM nielegalny. Wobec powyższego postanowiłem polecieć klasyką i moje oczy zwróciły się ku Hegemoni i Stalowej Policji.
Jednak w zeszłym tygodniu zapałem miłością do szczurzej plagi tj. Sharrash (co ciekawe to jedyna armia, której sobie nie kupiłem, dostałem w prezencie i była to dla mnie niespodzianką bo spodziewałem się NY). Naprawdę są cudni, posiadają najbardziej mobilny sztab ze wszystkich przez co irytują czasem przeciwnika bardziej niż Vegas, mają jednostki na każdą okazję, od moździerzy na armię blokerów po mobilną Plagę z podwójna inicjatywą, która tworzy doskonały duet z paraliżującym mutantem przy sztabie wroga nie wspominając o dziurze i ładunkach, które potrafią zniweczyć ot tak wszelkie plany wroga. Skończyłem niedawno mini maratonik na telefonie tj. grałem Sharrashem przeciwko wszystkim armiom turniejowym aż do 3 zwycięstw z rzędu (remisy nie resetowały licznika zwycięstw) i generalnie szło dość gładko, lekki problem był z Borgo a trudno było jedynie z Vegas (dużo remisów) i Stalową.
Pobierz antros - #neuroshimahex

Od dłuższego czasu zastanawiam się jaką armią walczyć turn...
źródło: comment_fln4r6PMdWfTFny55PZbR2TyQhfXowW0.jpg
  • 10
@owocbananowca: najbardziej znana polska gra planszowa ;) zasady bardzo proste, sama gra easy to learn, hard to master. Rozgrywka 1vs1 trwa 15-30min. Możesz pograć za darmo w wersję trial z dwiema armiami na iOS i Androidzie (szukaj Neuroshima: Hex! Lite)