Wpis z mikrobloga

Mireczki mam zapytanie do Was. Od czterech tygodni jadę na rozpisce od czarnego furiata. Do tej pory jadłem na śniadanie 4 kromki pieczywa wasa plus wedlina drobiowa plus banan plus odzywka białkowa whey100 30g. posiłek drugi, trzeci, czwarty i piąty jadłem ryż brązowy/makaron razowy 70g oraz pierś z kury 150g. Szósty posiłek to 50g migdałów i odzywka białkowa 30g. Od poczatku tego tygodnia wywaliliśmy weglę z jednego posiłku. Czy na redukcji człowiek może czuć się rozdrażniony? czuje jak mi serce momentami telepie jak bym wypił kawę za którą nie przepadam i jej w ogóle nie piję. Coś o mnie, 183 cm wzrostu, waga 93kg. Siłownia dwa razy w tygodniu i aeroby 5x50 minut. Ktoś coś podpowie?
#dieta #mikrokoksy
  • 20
może nie jest to jakies takie telepanie jak bym miał zawał ale takie dziwne uczucie jak by mi serce momentami mocniej waliło. a czy na redukcji to cały czas uczucie rozdrażnienia nam towarzyszy? czy po paru dniach organizm się przyzwyczai i nie będzie tak reagował?
@Slith: hhe dlaczego brzmi poważnie? Są to moje poczatki z dietami itp dlatego zaufałem czarnemu i jak na razie się stosuję do jego wskazówek, tak te telepania zauważyłem od poniedziałku gdzie uciąłem węgle. Być może jest to tylko przypadek a telepania występują z powodu np. jesiennej deprechy;) ps. z 8 lat temu jak miałem początki nerwicy lękowej to miałem podobne telepania:)
@pawlik87: na moje oko masz w diecie 250-300g wegli, wiec to calkiem sporo i nie realane jest zeby organizm wszedl w ketoze, ktora moglaby takie efekty spowodowac.
Zmierz cisnienie, puls, jak masz w normie to cos sobie wkrecasz, albo moze zmiana pogody tak na ciebie wplywa.
@pawlik87: uhm, generalnie nie wiem jak to powiazac, ale moze niedobor tluszczy? z rozpiski wyglada, ze masz je tylko w ostatnim posilku. moim zdaniem to stanowczo za malo. 50 g migdalow to okolo 25 g tluszczy.
@Slith: to że nie jest to przez nerwy to wiem na 100% bo przez tyle lat z zaburzeniami nerwowami znam na tyle swój organizm że wiem co jest co:) wpisałem wszystkie składniki w kalkulator sfd i wyszło mi białko:206g, węgle 163g, tłuszcze:52g. Tak że według moich obliczeń jest ciut mniej węgli niż napisałeś, co dziennie jem łącznie 210 ryżu brązowego i 4 kromki wasa.
@Karoleer: z piersi z kury jest prawie 20g tłuszczy. Generalnie chodzi mi o to czy organizm może tak reagować na zmniejszenie ilości węgli? Miesiąc czasu jadłem o 70 gram ryżu więcej i pytanie czy te 70 gram może zaważyć na tym dyskomforcie i na uczuciu rozdrażnienia? :)
@pawlik87: nie wiem kto Ci wkrecil taka zawartosc tluszczy w kuraku...jakies sladowe ilosci sa, ale nie wiem czy ktos to w ogole wlicza. natomiast odpowiadajac na Twoje pytanie - tak, obciecie wegli moze wplywac na zmiane samopoczucia, ale to jest bardzo indywidualna kwestia. wszystko zalezy od tego jak Twoj organizm reaguje na wegle. chociaz to "telepanie" jest troche niepokojace. ja u siebie zauwazam ewentualny spadek energii, moze lekki bol glowy, zalezy
@Karoleer: węgle obiąłem z trzeciego posiłku, czyli w pracy o 10 jem normalnie ryż i kurę, a o 13 jem sam ryż z warzywami:) Cholerka wie, może to przez pogodę:) muszę jeszcze parę dni poobserwować swój organizm i ewentualnie jakieś korekty nanieść w rozpisce :) mimo wszystko dzięki bardzo wszystkim za podpowiedzi :) ps. tłuszcze z kury obliczyłem na podstawie kalkulatora SFD :)