Wpis z mikrobloga

@pss8888: I co w związku z tym że mówili? Akurat Francuzi z Brytyjczykami na wojnie wyszli bardzo dobrze i dzisiaj rozdają karty w Europie, a ich średnie pensje są ze cztery razy wyższe niż te w Polsce. A Polska czym się ma pochwalić? Przelaniem nadmiaru krwi i okupacją która trwała 50 lat?
@pss8888: Właśnie dobrze mówię, bo fakty są takie że w trakcie II WŚ zginęło nie więcej niż 3% obywateli Francji, nie więcej niż 1% obywateli Wielkiej Brytanii i ponad 15% obywateli Polski. Plus należy dodać że w angielskich szeregach służyli Polacy, więc nie sprzedawaj bajek o zginięciu "tylu set tysięcy ich żołnierzy". Problemem Polaków o przeciętnej wiedzy historycznej jest to że zapominają o Stalinie. Gdyby Francuzi wtedy uderzyli to nic by
koleś, te straty wśród polskich obywateli to głównie Żydzi pomordowani w obozach.


@pss8888: To Żyd nie mógł być Polakiem i walczyć o swój kraj? Bo był Żydem? Nie licząc Żydów, to Polska straciła 2 mln ludzi, wciąż więcej niż Francja.

kampania francuska straty: 360 tys. zabitych lub rannych, 1,9 mln jeńców wojennych.


@pss8888: Dobra, przyznaję że się pomyliłem co do liczby strat francuskich żołnierzy. Właśnie sobie przypomniałem że sami są
@kingszajs:

Akurat Francuzi z Brytyjczykami na wojnie wyszli bardzo dobrze

Utratę kolonii, imperium (Brytyjczycy) i reputacji (Francuzi) też do tego zaliczasz? (choć sam wiem, że to jednak inna liga niż Polska).

a ich średnie pensje są ze cztery razy wyższe niż te w Polsce.

I co z tego? Rumunia i Bułgaria - sojusznicy Hitlera, zniszczenia wojenne mniejsze niż w Polsce, a mimo to dziś są znacznie od nas biedniejsi.
@kingszajs:
"Mówię ci, tak się porąbało…. Z jednych rakiet mam się cieszyć, przeciw drugim protestować. A to wszystko jedno, z której strony spadnie, z tej, czy z tamtej. Tak samo boli. Bomba jest bomba."
@kingszajs: Ty chyba nie rozumiesz, że czasem trzeba zrzucić bombę, żeby nie zostało zrzuconych 10 kolejnych bomb.

Jedna czy druga bomba przyniesie te same skutki, nieważne gdzie jest wycelowana.

Trollujesz, czy poważnie nie ogarniasz? Zanim zaczniesz komuś wytykać błędy logicznego rozumowania, zastanów się nad swoją.
@pss8888:

co ty pleciesz? Przecież do dziś sobie Francuzi i Brytyjczycy plują w brodę że przez ich bierną postawę zginęło tyle set tysięcy ich żołnierzy. Cała zachodnia granica Niemiec była bezbronna bo główne siły Hitler skierował na Polskę. Gdyby wtedy uderzyli prewencyjnie nie byłoby tej straszliwej wojny. A tak co się potem stało? Hitler uporał się z Polską to ruszył na zachód. Podczas kampanii francuskiej wyrżnął setki tysięcy żołnierzy zanim Francja