Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi szczerze: czy takie New Balance są rzeczywiście warte te ~400 złotych, czy to raczej siła marki? Czy jeśli wydam na nie aż tyle("podobne" w Lidlu to ~50 zł.), to będę miał chociaż pewność, że nie przetrą/rozpadną się po roku, albo nie zaczną uwierać?
Oglądałem w sklepie i NB i trochę innych, uznanych marek i w sumie wszystko jest dosyć podobne. Niby ładnie wykończone, materiały przyjemne, ale to wciąż tylko wietnamski/indonezyjski but.
#newbalance #buty może jeszcze #modameska
  • 15
@Quattroporte93: Zazwyczaj nie są tyle warte. Często płaci się za markę, fason i projekt, czyli coś co sprawia, że but jest postrzegany jako ładny i modny, ale nie przekłada się bezpośrednio na jego trwałość. Teraz są znowu modne, zainteresowanie jest spore, więc i ceny idą w górę.

Mam też wrażenie, że jakość butów marek takich jak nike czy adidas na przestrzeni ostatnich lat szybuje w dół. Mam na myśli modele za
@masiej: W oficjalnym sklepie NB w Arkadii przygniatająca większość modeli była 300+ i 400+.
@tonto: Codziennie widzę dziesiątki osób, które mają buty z literką N. Powiedziałbym nawet, że fajka, czy trzy paski są sporo rzadsze. Zatem na pewno jest duży popyt. Co do Nike: w sumie nie wiem. Halówki Tiempo dwóch generacji dawały radę, jedne do chodzenia nie bardzo, bo były niewygodne, a w innych, lecz starszych po ~4 latach
@dGustator: Te co oglądałem, to Indonezja i Wietnam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wątpię, by którykolwiek gigant robił w Europie/USA buty i je tu sprzedawał.
Ale mogli ci z Asicsa chociaż napisać developed in Japan, coś w ten deseń, jak na apple'owych telefonach.

Dzięki wszystkim za wpisy. Zastanowię się solidnie czy warto, aczkolwiek same wpisy rozeźlonych ludzi na fb NB każą zrobić to min. 4x...
@Quattroporte93: nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany, ale ja pisałem, że warte uwagi są tylko NB wyprodukowane w USA i UK (mają stosowne metki na języku), reszta to właśnie produkcja Azjatycka i nie ma porównania pod względem jakości do made in UK :)
@dGustator: Aha, to w takim razie źle zrozumiałem. Poszukam takich. A czy ponadto którykolwiek gigant typu Nike, Adidas, Reebok itp. produkuje swoje buty w Europie/USA, czy wszystko jest z Azji? Osobiście nie widziałem nigdy takowych.