Wpis z mikrobloga

#windows #komputery #osx #apple
Pomocy bo #!$%@? tego laptopa z #!$%@? windowsem przez okno zaraz.
Mam pendrive 8 GB, zawsze jak potrzebowalem uzyc go na windows, formatowalem pod osx jako FAT32 i banglalo.
Dzis caly czas windows twierdzi ze pendrive ma 200 mb i nalezy go sformatowac, jak chce formatowac, to on nie chce i tak w kolko
Za to OSX pokazuje tak, czyli to co zwykle:
Pytanie - co sie #!$%@? i jak to odkrecic? Pod reka mam zarowno osx el capitan jak i windows chyba 8
Pobierz afrykanczyk - #windows #komputery #osx #apple 
Pomocy bo #!$%@? tego laptopa z #!$%@...
źródło: comment_yYPxn9KV361ehiSxFXxdTsvRaMJAmfTT.jpg
  • 18
@rybak17: no nie. Tym razem to windows cos na ostro #!$%@? bo na sile formatowal tylko te 200 mb. I zrobil jakies dziwne 2 partycje. Dopiero na maku je odmomtowalem i sformatowalem jako far32.
Wczesniej sie tak nie dzialo. Ale... Fakt ze elcapitan mam od paru dni. Wczesniej sie tak nie dzialo
@afrykanczyk: Bo jak na el capitan sformatujesz w GUID to windows ma dostęp tylko do tej partycji 200mb która jest w OSX zarezerwowana podobnie jak w NTFS przy instalacji Windowsa na coś tam.

Windows raczej nic nie namieszał, nie może sformatować pendrive bo nie obsługuje systemu partycji Apple.
@afrykanczyk: Nie ma za co. Na wcześniejszych OSX nie było z tym problemu a teraz nie dość że nowe narzędzia dyskowe są wykastrowane to wtyndalają ten GUID nie wiadomo na co. Raz się też już nadziałem zawożąc projekt do wydruku na pendrajwie.
@afrykanczyk: Jest mniej wydajny niz Exfat, ktory dziala z buta pod Windows/OSX/Linux (domyslnie dziala juz od Windows XP) i przynajmniej mozesz nagrac czasem plik wiekszy niz 4GB (jakis film, obraz instalacyjny itp).