Wpis z mikrobloga

Mirki z #php #webdev - jest sobie aplikacja stworzona na #codeigniter 2.0.3, która robi wiele cudownych rzeczy. Ma sobie m.in. formularz do uploadu plików oparty na wbudowanym w CI mechanizmie - waliduje je, przenosi gdzie trzeba, dodaje wpis do bazy. Po prostu zuch aplikacja.

I teraz następuje wyzwanie: pod ten sprawdzony mechanizm uploadu chcę podpiąć pliki z innego źródła (konkretnie z meila), żeby nie wymyślać koła od nowa. Opracowałem już dobranie się do załączników, mam pięknie plik jak na tacy w postaci $zmiennej - nie chcę go zapisywać, tylko bezpośrednio przekazać do zasymulowanego formularza POST uploadującego tenże plik - mam nadzieję, że tak się da :)

Dodam tylko, że appka jest na serwerze wirtualnym, więc mam tylko dostęp do ftp.

Zacząłem działać z #curl (vide screen) - ale skrypt uploadujący krzyczy, że nie otrzymał pliku. Może rzeczywiście trzeba go wcześniej gdzieś zapisać, przed uploadem?
Jefrey - Mirki z #php #webdev - jest sobie aplikacja stworzona na #codeigniter 2.0.3,...

źródło: comment_oZg2CF0rGBwD7qVFyC3FEgaEJJVQBCpY.jpg

Pobierz
  • 6
@kmicolo: no tak, tylko rozchodzi się o to, że we wszystkich przykładach plik jest wcześniej zapisywany tymczasowo - $post['filecontents'] odnosi się do pliku w lokalizacji tymczasowej. A ja zawartość pliku mam już w zmiennej i kombinuję jak bezpośrednio (bez fileput_content do pliku) przekazać go do formularza. Chyba że niepotrzebnie przekombinowałem...