Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja. W EU pogrywam sobie tak od czasu do czasu, jakby mi brakowało weny do pracy. Chociaż, dziś wstałem o 5 i grałem do 13. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym Was zapytać, czy ktoś miał sytuację, kiedy grając Polską nieoczekiwanie stawała ona się... cesarzem HRE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Stało się to w roku ok. 1470. Przedtem władcą była Styria, z którą miałem sojusz oraz mariaż. Nie pamiętam dokładnie zarysu czasowego, co się wtedy działo w europie - choć jak widać na skrinie, u poprzednika wybuchła rebelia. W pewnym momencie dostałem komunikat, taki jak poniżej.
Nie wiem co o tym myśleć. To jakiś bug?
#eu4
Kofels - Mirki, taka sytuacja. W EU pogrywam sobie tak od czasu do czasu, jakby mi br...

źródło: comment_SmANmnHWyc27p1aSYmXSCoOMOpDUc5si.jpg

Pobierz
  • 9
@Kofels: Nieoczekiwanie nigdy - wszystko miałem zawsze zaplanowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nie jest bug. Jeśli miałeś bardzo dobre relacje z państwami elektorskimi, to mogli Cię wybrać. Pomagają w tym, wspólna religia, mariaże itp. Jeśli jest duży podział w Cesarstwie to możesz zostać wybrany nawet dwoma głosami państw elektorskich. Po lewej od minimapy jest ikonka z dwugłowym orłem HRE. Tam możesz sprawdzić kto i dlaczego Cię
@Cyril: To akurat wiem, a głodujący żołnierze w Warszawie byli tam tylko przez chwilę - bo po wojnie nie chciało mi się jednostek rozmieszczać.
Bardziej interesuje mnie to, czy jest to możliwe, nawet gdy nie byłem księstwem... albo inaczej. Dlaczego stałem się księstwem? I dlaczego o tym nie wiedziałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kofels: Państwo które nie jest członkiem HRE dostaje -50 kary, więc jest trudniej zostać wybranym, ale to dalej możliwe. Jeśli nie dodałeś swojej stołecznej prowincji w poczet ziem HRE (możliwe tylko będąc cesarzem lub za jego pozwoleniem), to w dalszym ciągu nie jesteś członkiem HRE, ale cesarzem - owszem.