Wpis z mikrobloga

@000loki: Jestem sceptycznie nastawiony do partii które zbierają pod wspólnym hasłem "walki z systemem" ludzi z różnych środowisk.Kukiz miał w swoim kręgu obok siebie Kaźmierczka z ZPP oraz Guza z OPZZ (chociaż tego drugiego nie jestem pewien,ale flirtował ze związkowcami) na listach Liroy i szef Młodzieży Wszechpolskiej.Potem przychodzi do podejmowania konkretnych decyzji i ci ludzie zaczynają sobie skakać do oczu.
Bardzo zmanipulowana grafika. KORWIN ma pomysł w stylu likwidacja podatku dochodowych i dalej jakoś to będzie.


@Elitek: Dzisiejsza wypowiedź Wiplera:

Partia KORWiN chce likwidacji podatków dochodowych: i tego od pracowników (PIT) i tego od biznesu (CIT). Często pytacie: a skąd na to pieniądze? Odpowiedź jest prosta, a argumenty znajdziecie w tym tekście! Uszczelnijmy VAT, a dostaniemy większa kasę niż PIT i CIT razem wzięte!

Ponad 4. na 5. urzędników skarbówki zajmuje
@Den_Waldganger: Guza na pewno nie ;) co do Kaźmierczaka nie wiem. Strategia została ogłoszona i ustalona ze wszystkimi środowiskami. No ale nie znam tego od środka i nie wiem czy sobie skaczą do oczu przy podejmowaniu decyzji, wiec nie moge powiedzieć, że się mylisz.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to co jest na tej graficzce jest nieprawdą i być może Cię zainteresować ;) jeśli nie - OK.
@L3stko: Chętniej bym oczywiście widział w sejmie KORWINA niż PO, lewice, PSL, Nowoczesna, ale bałbym się samodzielności KORWINA. Jest za bardzo radykalny. Nie da się przestawić państwa z dnia na dzień. Ludzie musieliby się stopniowo wzbogacić, żeby ich było stać na ten brak pomocy państwa.

Dla mnie nadal to jest "jakoś to będzie". Nadzieja, że armia urzędników uszczelni VAT.
Nagle zdał sobie sprawę, że ludzie nie zagłosują w ciemno więc wymyślił że przedstawi strategię.


@L3stko: aha i to nie bylo nagle, bo on o tym mowil od poczatku. Od kiedy powiedział, że nie będzie programu.

Jeśli wrzucasz tu jakieś graficzki z postulatami partii, a jedynym pokazanym tu postulatem Kukiz15 jest JOW, to powinienes sie zainteresowac, czy infografika mowi prawde.
Kolejny przykład kiedy Kukiz zmienia zdanie, bo to mu się może opłacić.


@L3stko: chcesz powiedzieć, że Korwin nie zmienia zdania, kiedy jemu się to może opłacić? ;>
Likwidacja państwowych emerytur - tych na które ludzie płacą już kilkadziesiąt lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Janusz zawsze powtarza, że praw nabytych się nie zmienia. Mowa o nowych. Powiedział również wprost, że emerytury to jedyny problem. Najpierw będą musiały być pokrywane z prywatyzacji a później z nowego podatku.

PIS za imigrantami - bzdura


Gdzie tak pisze? Jest brak sprzeciwu (głosowanie w UE)

Problem niskich zarobków - obniżyć podatki!
@L3stko: ale z tym zwiększeniem mocy przerobowej to to są takie troche pobożne życzenia. To nie jest tak, że im więcej ludzi wpakujesz do pracy tym więcej naprodukujesz i możesz sprzedać. Jeszcze trzeba to mieć komu sprzedać. Po co robić nadmiar czegoś, czego nie można sie pozbyć?

Także przeciwdziałanie bezrobociu za pomocą niskich podatków argumentowane w ten sposób to jest trochę słabe.
@L3stko: Ale jest to surowiec, na którym powinniśmy zbudować naszą potęgę.


@orlando74: A co ma do tego prywatyzacja. Absolutnie jestem za tym, żeby Polska budowała potęgę na węglu bo to jest nasze bogactwo. Mam w dupie elektrownie atomowe. My mamy węgiel i musimy z czerpać z tego jak największe korzyści.

Dla mnie nie ma żadnej różnicy czy ten surowiec będzie wydobywany przez państwowy czy prywatny zakład. Dla mnie jest różnica
To nie jest tak, że im więcej ludzi wpakujesz do pracy tym więcej naprodukujesz i możesz sprzedać. Jeszcze trzeba to mieć komu sprzedać.


@000loki: Przecież napisałem, że społeczeństwo mając więcej w kieszeniach zwiększa siłę nabywczą.

Niskie podatki to również przyciągnięcie do Polski (raju podatkowego) zakładów, które będą tutaj zatrudniały ludzi.
Jeżeli nie będzie podatków, to nie będzie na socjal. A jak nie będzie na socjal to ludzie będą musieli iść do
@sermaciej: nie no jasne. Ja uważam, że obniżanie podatkow to samo dobro. I zgadzam się, że więcej kasy to też zwiększona konsumpcja, ale opierać tylko o tym walkę z bezrobociem to nie do końca.

@L3stko: wiecej jednak chyba da to co później napisałeś, otwieranie się kolejnych zakładów bo będzie tanio.
wiecej jednak chyba da to co później napisałeś, otwieranie się kolejnych zakładów bo będzie tanio.


@000loki: Tak, będzie tanio. Pracodawca przy takich samych kosztach będzie mógł zatrudnić więcej osób, wytworzyć więcej i więcej zarobić.