Wpis z mikrobloga

wiesz może, co KORWiN chce zrobić z więźniami? Bo skoro nie państwo, to kto ma ich utrzymywać?


@Althorion: Wypowiedź wprawdzie stara ale #jkm nie zmienia co chwila zdania jak muzycy rockowi więc cytuję:

Osadzony może uczyć się języków, uprawiać sport, dostaje lepsze pożywienie niż w pacjent w szpitalu. Kongres Nowej Prawicy nie zgadza się na traktowanie więzień jak sanatoriów, a więźniów jak gości. Więźniowie powinni obowiązkowo pracować społecznie.
  • Odpowiedz
@L3stko: to że stara to faktycznie nie problem, ale to chyba nie na temat. No chyba że KORWiN uważa, że praca więźniów wystarcza do pokrycia kosztów „opieki” nad nimi, ale ja w to szczerze wątpię. Roczny koszt utrzymywania więźnia w Kalifornii (pierwsza wartość, którą znalazłem) to 47 000 $, z czego rzeczy absolutnie niezbędne (zabezpieczenie więźnia, zapewnienie mu zakwaterowania, jedzenia i odzieży — odliczam opiekę zdrowotną, koszta administracyjne i resocjalizację) to
  • Odpowiedz
@L3stko: a w jaki sposób chcą przeprowadzić wszystkie reformy zerujące podatki, wywalające zus i prywatyzujące służbę zdrowia? bo mówić, to jedno, a mieć plan jak to zrobić to drugie?

druga sprawa, czy ktoś w ogóle zadał sobie trud żeby to wszystko policzyć? Czy starczy kasy w budżecie?

trzecia sprawa, dlaczego infografika zwyczajnie kłamie? Kukiz ogłosił strategie, w której też chce się pozbyć PIT m.in. i uprościć podatki.
  • Odpowiedz
@Althorion: W Polsce miesięczny koszt utrzymania więźnia to ok 2400zł. Logiczny jest, źe więzień nie odpracuje całej kwoty, nawet jeżeli będzie to połowa - jestem za. W Polsce potrzeb nie brakuje. Można sprzątać ulice, kosić trawniki, odśnieżać chodniki. W więzieniach siedzą również fachowcy.
  • Odpowiedz
@L3stko: też chciałbym, by więźniowie pracowali na swoje utrzymanie, ale od tego jest jeszcze daleka droga do nieutrzymywania więźniów na koszt podatnika. Chciałbym więc zobaczyć, jak KORWiN to widzi (i czy w ogóle to jakoś widzą, czy tak sobie tylko dla populistycznego poklasku wpisali), to liczę, że się jakiś zwolennik tej partii trafi i mi to wytłumaczy.

Bo na podstawie tej tabelki wygląda mi to tak, że państwo chce „rozdawać” więźniów
  • Odpowiedz
@L3stko: Chciałbym widzieć jak KORWIN próbuje wprowadzać te postulaty a potem musi sobie radzić z ich następstwami.Ale mimo wszystko dzięki za grafikę,wiem już żeby ani na Kukiza ani na Korwina nie głosować( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@L3stko: ale po co odwracasz kota ogonem? Bylo #!$%@?, ze Kukiz nie ma programu, teraz jak ma strategie to nagle jest jakies inne #!$%@?.

Zadam proste pytanie: czy Kukiz w swojej strategii mówi o zniesieniu PIT?
  • Odpowiedz
Zadam proste pytanie: czy Kukiz w swojej strategii mówi o zniesieniu PIT?


@000loki: Zatam proste pytanie, czy w życiu nie ma nic ciekawszego do roboty niż czytanie książeczki której zawartości i tak nie zrealizuje?
  • Odpowiedz
@L3stko: ja nie wiem co Wy kuce macie z tym odpowiadaniem na pytania. Manipulujecie, a kiedy się Was o coś pyta, to zaraz rzucacie jakies hasełka z dupy.

Zadałem pytanie, a Ty nie potrafisz na nie odpowiedziec, bo doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, co jest w strategii Kukiza (pewnie kuce ja znaja juz lepiej, niz wyborcy Kukiza). Doskonale więc wiesz, że wyszłaby manipulacja tej Twojej #!$%@?. Żałosne.
  • Odpowiedz
@L3stko: Bardzo zmanipulowana grafika. KORWIN ma pomysł w stylu likwidacja podatku dochodowych i dalej jakoś to będzie. To na co nie mają pomysłu - prywatyzacja.

Likwidacja państwowych emerytur - tych na które ludzie płacą już kilkadziesiąt lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)
PIS za imigrantami - bzdura
Problem niskich zarobków - obniżyć podatki! Recepta na wszystko
Przeciwdziałanie bezrobociu - niskie podatki! :D
i wiele innych....
  • Odpowiedz
bo doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, co jest w strategii Kukiza


@000loki: Nie, nie wiem. Nie czytałem. Niby po co miałbym to robić. Po pierwsze Pawełe powiedział, że programów i tak nikt nie realizuje. Jeżeli zaraz mi powiesz, że strategia to nie program i on ją zrealizuję hardo śmiechnę. To jedno i to samo tylko inaczej nazwane. Kolejny przykład kiedy Kukiz zmienia zdanie, bo to mu się może opłacić. Nagle
  • Odpowiedz