Wpis z mikrobloga

Poszukuję jakiejś gry planszowej tak, żeby można było grać z różowym. Z grami trochę obyci jesteśmy (Agricola, TTR, Rummikub, Carcassonne, Fasolki, Dungeoneer, Kolejka, Zimna wojna, Schottentotten, Rój, parę innych). To na czym mi zależy to przede wszystkim:
1. Ma się dobrze grać w 2 osoby (minimalna i maksymalna ilość osób nieważna)
2. Partia trwa nie dłużej jak 30 min (40 min. to absolutne maksimum)
poza tym dobrze, żeby:
3. była regrywalna dużo razy
4. nie było za dużej losowości (po edicie: ale też żeby nie była całkowicie nielosowa jak szachy czy Rój)
Podajcie jakieś pomysły


#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki
  • 21
@Zymbar: U mnie trwa to teraz jakieś 30 minut. Na samym początku wiadomo, że potrwa to dłużej i myślę, że około 40-45 minut. Faktycznie, jeśli to pierwszy kontakt z grą to w twoim limicie 40 minut może się nie zmieścić.
@Zymbar: Race for the Galaxy lub Jaipur. Krótkie, fajne, jednak trochę losowości mają.
Na początku w race może wydawać się sporo tej losowości ale w miare grania i ogarniecia taktyk mozna sobie praktycznie zawsze fajnie pograć.
Gra całkiem skomplikowana, w pierwszych grach może trwać dłużej, zależy jak długo będziecie myśleć.
Jaipur zdecydowanie prostszy, a taka losowośc jaka jest mi osobiście nie przeszkadza.
Zawsze możecie sobie zagrać w te gry przed kupnem
@Zymbar: a może Szklany Szlak? wprawdzie na BGG podają czas gry 75 minut, ale to chyba przy pełnym składzie. W dwie osoby spokojnie można się wyrobić w 40 minut (to tylko 4 rundy). Losowości ma tyle, że losowo rozkłada się karty budynków no i nigdy nie wiesz jakie karty zagra przeciwnik. Regrywalność też spora. 90 budynków i 15 kart akcji na gracza sprawiają, że ciężko o dwie takie same rozgrywki.