Wpis z mikrobloga

Chciałem uszczelnić okna bo nieco czasem wieje. Czy jest jakaś alternatywa dla Takiej uszczelki bo 60 zł na okno to nie tak mało, czy wystarczyłoby wymienić uszczelki ościeżnicy co wychodzi już połowę taniej, ale nie wiem jak ze skutecznością. Niby te stare nie są mocno zajechane, ale delikatnie "wysuszone" #pytaniedoeksperta #budownictwo #okna #oscieznice #uszczelka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pmez: w 1 miejscu tak, wiem że silikon też do wymiany, ale jak robić to po całości, ale w sumie może i masz rację, może najpierw tak spróbuję, a później będę kombinował.
Ale to nie spód, tylko przy samym oknie, bo parapet ma ze 4-5cm to nie ma szans i nic od dołu nie wieje.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Ja rozumiem, i nie mam zamiar robić hermetycznej puszki, uchylne to ja mam wiecznie otwarte, ale jak siedzę przed kompem, a mało nie siedzę to w zimę pizga po głowie mimo koca który leży dla kota, więc trochę przesadnie. Wyhodowanie kuca też nie jest rozwiązaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@beer_man: bo to co znalazłeś jest ekstremalnie drogą wersją uszczelki, przejdź się po sklepach gdzie mają uszczelki na metry, wyjdzie Ci 1-3zł za metr i nic nie zostanie bo kupisz tyle ile potrzebujesz.
  • Odpowiedz
@barbapapa: Ale w leura nie widzę na metry, to jakaś silikonowa i jest z tego co widzę uzupełnieniem tej do ościeżnicy. drugi link jest na metry. Dobra coś tam pokombinuje. W sumie jeszcze obi mogę ogarnąć.
  • Odpowiedz