Wpis z mikrobloga

#epapieros #epapierosy #mojliquid #vapujzwykopem

Vapomirki robiące swoje liquidy - wrzucacie je do gara z ciepłą wodą, czy czekacie miesiącami? Np. na takiego Tiger's Blooda 6% - wczoraj zrobiłem i nie mogę się doczekać, a wyczytałem na zagranicznych forach że wsadzenie butli do michy z ciepłą wodą i poczekanie jak woda się ochłodzi do temperatury pokojowej odpowiada tygodniowi stania w szafce. Prawda li to?
  • 12
@MrGreeneye: Serio wlewasz glicerynę, glikol, bazę 36mg i aromat do jednego pojemnika, wstrząsasz raz i wlewasz do atomizera? Ani smaku, ani niczego, widać jak wszystko w sobie pływa. Liquid musi sobie odstać, nie ma rady.
@MrGreeneye: toć wlałem, spróbowałem i wiele więcej niż kokosa to tam nie czuć - a wiem, że "odleżyny" dużo dają, bo miałem porównanie przy np. takim vanilla bean ice cream z TPA - po zmieszaniu czuć było jedynie bazę i pozostawał posmak spalenizny, a jak postało półtora tygodnia to smak był iście wyborny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thePiter: ~75c na 14h to odpowiednik jakichs 3 tyg. na ecf mozesz poszukac dokladniejszych wyliczen. wyzsza tem. nie jest zalecana. wstrzasanie tez niezbyt, utlenia nikotyne. ja wstawiam duzy gar na plyte ceramiczna na minimum na 12h i jest bardzo okay, ale z drugiej strony otworzylem ostatnio krem pistacjowy ktory stal ponad miesiac - ile frajdy. \o/
@thePiter: @vgf_: nie lepiej raz zrobić sobie z 700ml liquidu i potem tylko dorabiać (np po opróżnieniu 2 butelek), tak żeby to czekało z miecha, dwa na wapowanie? ja mam taki system i cały czas mam coś już przegryzionego
@MrGreeneye: Z tego co czytałem to aromaty owocowe się dużo krócej muszą przegryzać, są w zasadzie gotowe do wapowania już godzinę - dwie po zmieszaniu. Inna sprawa jeżeli chodzi o aromaty właśnie typu lody waniliowe, czy tytoniówki.
@thePiter: ją bazę robię w hurcie 100-500ml, potem raz na tydzień, dwa liquidy. Wystarczy kilka dni na przegryzienie. Od biedy 1-2 dni.
Żadnego podgrzewania, wystarczy dobrze wstrząsnąć.