Wpis z mikrobloga

Mirony, był ktoś z Was niedawno w Dreźnie może? Wybieram się w sobotę na całodzienne zwiedzanie i mam parę pytań :)

1. Gdzie zaparkować? Fajnie będzie oczywiście przycebulići zaparkować blisko centrum za darmoszkę, ale wiem, że to pewnie nierealne, więc nastawiam się na te kilka ojro opłaty. Widziałem jakieś mapki parkingów, etc. ale byłbym wdzięczny za jakiegoś pro-tipa w tym zakresie :)

2. Co zobaczyć? Ja wiem, przewodniki są w necie. Ale to tylko Zwinger, Frauenkirche i Grosser Garden. Coś jeszcze warto zobaczyć? Jakieś mało znane miejsca?

3. Gdzie się stołować? Pewnie spędzimy tam trochę czasu, więc obiad będzie obowiązkowy. W turystycznych miejscach można nieźle popłynąć, więc w którą stronę warto odbić żeby się nie zrujnować?

Ogólnie inne porady mile widziane :)

Edit: a jest może jakiś free city tour do którego się można podczepić?

#drezno #zwiedzajzwykopem #turystyka
  • 12
  • Odpowiedz
@Iudex: Ja parkowalem przy Hauptbahnhof na zwykłym miejscu z parkometrem bo chcieli tylko 3 euro za 24h parkingu, stamtąd można pójść Pragerstrasse w stronę centrum bo Drezno jest male wiec 10min i będziesz na miejscu. A co do miejsc wartych zobaczenia to generalnie śmigasz po Altstadt, masz tam ladny Altmarkt, Akademie Sztuk Pięknych, wiele kościołów, katedrę, ten słynny Zwinger który obecnie jest troche w remoncie ale nadal da się pooglądać.
  • Odpowiedz
@Iudex: Z parkingami jest tak ze w rejonie Altstadt cena za dobę rośnie do 9euro, w przewodniku bylo cos o parkingu dla turystów za który płacilo sie jakies grosze w informacji turystycznej. Jednakże bardzo polecam miejsca przy dworcu bo nie dość ze tanio nawet jak na nasze warunki to zaczynasz od razu zwiedzanie (Pragerstrasse to taki deptak ze sklepami i restauracjami)
  • Odpowiedz
@Iudex:

1. Gdzie zaparkować?

Gdziekolwiek pod blokami (chyba, że jest zakaz lub rezerwacja!), lub pod budynkami uniwersytetu. W samym centrum nie ma sensu. Wieczorem pewnie pójdziesz na jakieś piwo no stronę Neustadt, więc polecam od razu [tutaj](https://www.google.pl/maps/place/Hospitalstraße,+01097+Dresden,+Niemcy/@51.0593368,13.7497792,16.5z/data=!4m2!3m1!1s0x4709cf408aa1a8bf:0x77d0d3c8a51c38df): moja ulubiona miejscówka ( ͡° ͜
  • Odpowiedz