Wpis z mikrobloga

@Songbird: mam podobny problem - wifi połączone z siecią, w diagnozie seci pokazuje, że nie ma internetu. Ale strony w CHROME sie otwierają, działa skype, ale reszta (dropbox, spotify, one drive, safari, gg, app store) nie widzi neta. reset nvram nie pomógł :(
@forest23:
1. Odłącz się od sieci wi-fi i wymaż jej dane z komputera (w ustawieniach wi-fi znajdujesz sieć na liście, zaznaczasz i klikasz na minus na dole).
2. Otwórz terminal, wpisz
ifconfig
i zidentyfikuj swoją kartę sieciową (zwykle en0 albo en1).
3. Jak już to zrobisz to wpisz poniższą komendę zastępując "#" nazwą interfejsu sieciowego z poprzedniego kroku:

sudo ifconfig # down
i potem

sudo ifconfig # up
4. Połącz
Pobierz
źródło: comment_LqMy5iB1KQ0Ds9AeHgoeGteJB1Tv7cVv.jpg
@Songbird: dzieki mirku za pomoc. przed chwilą jednak rozwiązałem problem, wpis na reddit mi pomógł:

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

tylko w moim przypadku chodziło o ponowne załadowanie com.apple.mDNSResponder.plist bo jakis czas temu podmieniałem go zamiast nowszego discoveryd bo miałem problemy z wybudzaniem imaca. widocznie cos tam zaczęło mu się gryźć na nowszym systemie.
@Songbird: miałbym prośbę do ciebie, możesz mi jakoś podesłać com.apple.discoveryd.plist z El Capitain? jednak w tej wersji osx ma problemy z mdnsresponder a discoveryd nie mam wcale w systemie.
Czytam, że w el capitain chyba wrócili do mdnsresponder bo z discoveryd były kłopoty. także problem leży u mnie gdzieś indziej. widzę, że nie obejdzie się bez czystej instalacji (,)