Wpis z mikrobloga

Jest akcja. Był dziś u mojej babci elektro-pajac. Człowiek podający się za przedstawiciela firmy #tauron i domagał, podkreślam domagał się by przedstawić mu fakturę za prąd, ponieważ wchodzą nowe przepisy i wszystko będzie łatwiejsze. Oczywiście pajac się nie przedstawił, nie wspomniał z jakiej jest firmy, rzucając tylko wyżej wymienione ogólniki. Babcia na szczęście nie znalazła wspomnianej faktury. Co pajac na to? Że będzie musiała jechać do Wrocławia -tu uwaga- autobusem razem z wieloma innymi ludźmi. Łagry? Sprawę zgłosiłem już do Biura Obsługi firmy. Pan z biura obsługi potwierdził że człowiek ten prawdopodobnie należał do innej firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bliżej nieznany pajac udał się w dalszą wędrówkę po innych domach. Pytanie moje brzmi, co by się stało gdyby ową fakturę moja babcia znalazła i pajacowi przekazała? #prawo #oszukujo #energetyka
  • 15
@Midnight_MindDriver: poinstruuj babcię, że takie cyrki są nie tylko w prądzie ale też z gazem... a nawet zdarzają się próby podszywania się za spółdzielnię mieszkaniową i rzekome "wymiany [tu wpisz czego - od okien pod drzwi przez wodomierze, piecyki] z "dopłatą" przez użytkownika a w praktyce wychodzi drożej niż na wolnym rynku"....
@Singularity00: Zrobiłem to od razu, ale do starszego człowieka ciężko docierają takie rzeczy. Wystarczy plakietka na ubraniu i tekst "jestem z elektrowni". Jakiekolwiek dane czy dokument potwierdzający to co mówi i z jakiej jest firmy stają się nieistotne.
@Midnight_MindDriver: niestety znam ten problem i właśnie stąd moje doświadczenie w tej kwestii...
Dla mnie sku..... tak starszych ludzi nacinać ale widać teraz niektórzy za cel maja tylko byle sprzedać...

nie zawsze niestety mogę wszystko upilnować.... raz w porę zareagowałem przed kilkoma laty bo się dziadki pochwaliły, że był pan z tepsy i maja fajnie bo taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i udało się cofnąć przejście to
@Midnight_MindDriver: na fakturze są dane które ułatwiają zmianę sprzedawcy. Koleś uzupełniłby pewnie umowę podając to za aneks lub coś w tym stylu i namówił do jej podpisania po czym doszłoby do zmiany sprzedawcy, chyba że zdążylibyście odstąpić od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy. Niestety takie sytuacje się zdarzają - pracowałem kiedyś w OSD przy weryfikacjach zmiany sprzedawcy energii elektrycznej i spośród konsumentów zmieniających sprzedawcę większość osób to były osoby starsze (prawdopodobnie