Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem CV.
O to co zawiera:
- dwie literówki
- brak spacji po dwukropkach, przecinku
- brak przecinka w adresach
- niepełny adres siedziby liceum
- brak wspólnego formatowania dla szkół i miejsc pracy

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z jednej strony usilnie szukają pracy (bo nawet nie ogłaszaliśmy że szukamy pracowników), a z drugiej robią takie coś.

Mógłbym zrozumieć jeszcze jakiegoś starego Janusza, ale 23-letnia dziewczyna mająca wyższe wykształcenie?

#cv #praca #logikarozowychpaskow
  • 131
@noekid: Aleś mnie rozpracował Pawle S. To naprawdę imponujące, że wskazałeś wszystkie możliwe błędy w tamtym wpisie. Niestety nie wszyscy mają tyle czasu co Ty, niektórzy mają życie Panie Bordo.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Mother_of_king: widzę, że śmieszkować z innych można, ale z Ciebie już nie? trzeba od razu wchodzić na konto i szukać danych osobowych i "jechać" po kolorze nicka? no bardzo dorosłe, Pani Pomarańczko
@noekid: Znaleźć mój komentarz, sprowadzić mnie do poziomu prostaczki i małego dziecka, bo chciało się zabłysnąć. Otrzymać odpowiedź adekwatną poziomem do własnej, obrazić się i zasugerować, że to dlatego, że jestem pyszna #logikaniebieskichpaskow. Wybacz stary nie musiałam się wiele naszukać danych, bo sam je wrzuciłeś. Nie musiałam "jechać" po kolorze nicku, ale na to zasłużyłeś. Następnym razem użyj mózgu, zanim zaczniesz kogoś obrażać.
jeśli szukasz polonisty/copywritera to ok, ale jeśli szuka pracy w McDonaldzie to przecinki są tu najmniej istotne.


@zolwixx:
Jasne, że w McD to pisanie się nie przydaje. Ale z drugiej strony: przydaje się nie tylko copywriterom!

Pisanie ma znaczenie w każdym zawodzie, w którym -- no cóż -- piszemy. Sekretarka? Pisze. Account manager czy Project Manager? Pewnie, że pisze maile. Ba: w dużych firmach nie sposób nie pisać choćby maili.
@Sh1eldeR: masz rację. ja mam mocno spatrzone myślenie jako programista i choć staram się pisać bezbłędnie i w j. polskim i php/java/cokolwiek, to jednak tu poprawia mnie autokorekta, a tu kompilator/interpreter. więc nie zwracam aż takiej uwagi jak ktoś pisze z błędami, chyba że ortograficznymi (może jest głembokie).
tak z ciekawości: czemu łączysz źle napisane CV z buractwem, chamskim zachowaniem? Z twojego doświadczenia idzie to ze sobą w parze?


@simperium: Rozróżnijmy źle napisane CV (błędy merytoryczne) od niechlujnie napisanego CV. To drugie świadczy albo o kompletnym braku wiedzy jak powinna wyglądać korespondencja pomiędzy dwoma osobami (co powinno wynikać z wychowania) albo o braku szacunku do drugiej osoby.
: Ale tak na serio to gdzie można się takich rzeczy nauczyć? Na języku polskim analizuje się wiersze i głupie lektury (co autor miał na myśli) na informatyce inne gówna. Nie dziwię się, że młodzi nie potrafią poprawnie nic napisać bo niby skąd mieli się tego nauczyć?


@ethics: Na języku polskim pisze się życiorys, ale raz a nie 40 razy przed naście lat bo to nie jest wielka sztuka, na przedsiebiorczości
Właśnie dostałem CV.

O to co zawiera:

- dwie literówki

- brak spacji po dwukropkach, przecinku

- brak przecinka w adresach

- niepełny adres siedziby liceum

- brak wspólnego formatowania dla szkół i miejsc pracy

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z jednej strony usilnie szukają pracy (bo nawet nie ogłaszaliśmy że szukamy pracowników), a z drugiej robią takie coś.

Mógłbym zrozumieć jeszcze jakiegoś starego Janusza, ale 23-letnia dziewczyna mająca wyższe wykształcenie?

#
Właśnie dostałem CV.

O to co zawiera:

- dwie literówki

- brak spacji po dwukropkach, przecinku

- brak przecinka w adresach

- niepełny adres siedziby liceum

- brak wspólnego formatowania dla szkół i miejsc pracy

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy z jednej strony usilnie szukają pracy (bo nawet nie ogłaszaliśmy że szukamy pracowników), a z drugiej robią takie coś.

Mógłbym zrozumieć jeszcze jakiegoś starego Janusza, ale 23-letnia dziewczyna mająca wyższe wykształcenie