Wpis z mikrobloga

Mircy, popsułem sobie #linux #debian

Chciałem zainstalować sobie sterowniki nvidii, ale okazało się, że mój laptok linuksowy ma za starą kartę i trzeba zainstalować starsze stery, więc olałem. Ale komunikat o zależnościach mnie #!$%@?ł i przez menadżer pakietów odinstalowałem coś, co było najbliżej "nvidia-drivers" XD

W rezultacie po reboocie system się wysypał i stery nvidii dalej stękają o zależności, a ja nie mam teraz GUI w ogóle xD

Chcę z powrotem zainstalować albo raczej zmusić do działania Nouveau.

Próbowałem:

apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx
itd.

Próbowałem odinstalować nvidia-drivers, które błagajo o dodatkowe komponenty metodą

apt-get remove nvidia-drivers --purge
Itd., ale ten rak ciągle wraca.

w /etc/modeprobe.d był jakiś plik blacklistujący Nouveau, pogrzebałem w nim i teraz rozdzielczość się przynajmniej normalna ustawia, ale GNOME dalej nie chce zaskoczyć.

Jakieś pomysły?
  • 6
@pingwindyktator: zanim spróbowałem, poszedłem trochę na łatwiznę i zainstalowałem niekompatybilny sterownik nvidii - od tego momentu przynajmniej zaczęło się aktualizować i odinstalowywać. Mogłem usunąć sterownik nvidii, ale sterownik Nouveau dalej nie śmiga. Na bank jest gdzieś zczarnolistowany. W każdym razie już mam pomysł - jak nie śmignie, to sprawdzę Twój. Dzięki.
@przemyslany_nick: chciałem edytować i dodać więcej informacji, ale już nie mogę, więc piszę tutaj:
zobacz sobie #sudo dpkg -l | grep nvidia i spróbuj wywalać po kolei wszystko. Na pewno te pakiety trzeba będzie wyrzucić:

#aptitude purge nvidia-kernel-dkms nvidia-glx
a jak chcesz być pewien to
#sudo apt-get remove --purge nvidia-* i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) poźniej przewracanie nouveau:

#aptitude install xserver-xorg-videa-nouveau
i powinno być okej. Jeśli
@pingwindyktator: wcześniej próbowałem właśnie wszystko od nvidki #!$%@?ć, ale nie mogłem nic. Dopiero jak zainstalowałem ten niekompatybilny komponent, w końcu dało się usunąć :D wtf

a nouveau ze sto razy reinstawałem.

Muszę chyba teraz sprawdzić właśnie z nvidia-* ( ͡° ͜ʖ ͡°) w końcu daje się usuwać teraz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
#sudo apt-get remove --purge nvidia-* i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) poźniej przewracanie nouveau:


@pingwindyktator: dobra, to ostatecznie rozwiązało mój problem - ale najzabawniejsze, że próbowałem ze sto razy #!$%@?ć wszystko od nvidii w ten sposób - dopiero po zainstalowaniu tego felernego sterownika i potem #!$%@? go, cała operacja poskutkowała xDDDDD #!$%@?, łacznie godziny ślęczenia nad tym. W Windoorsie to bym klinkął "rozwiąż problemy" i samo by