Wpis z mikrobloga

@kebabzranajaksmietana: Pragnę tylko zauważyć, że w większości przypadków to właśnie "lewactwo" zamiast merytorycznych argumentów przedstawia wyzwiska, dyskredytowanie rozmówcy, ataki personalne , grę na emocjach itp. w odpowiedzi na zgodne z rzeczywistością i merytoryczne argumenty.

Oczywiście "prawactwo", które takimi metodami się posługuje też można spotkać, ale (przynajmniej tak zauważyłem z własnego doświadczenia) metody te są dużo częściej używane przez lewaków. Innymi słowy - dużo łatwiej jest trafić na dyskusję, gdzie na rzeczowe
@Mr--A-Veed: Ależ oczywiście, że twoim zdaniem się kwalifikuje. A teraz w ramach terapii wyjdź na pole, poszukaj chochoła, nazwij go w wyobraźni lewacko (najlepiej jeszcze dodaj jarmułkę, czarną skórę i tęczową flagę) i pokaż mu gdzie lewaki zimują. Już, wyżyłeś się, jest lepiej? Cały czas pamiętaj o głęęęęęęęęębokich wdechach.
Mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mr--A-Veed: Pewnie, określenie "lewak" to nie wyzwisko i próba zdyskredytowania interlokutora. Rozgarnięci i kulturalni ludzie znajdują się po obu stronach, a raczej nie dają się szufladkować jako prawak/lewak. Trzeba mieć bardzo ograniczone horyzonty myślowe, aby dało się całość poglądów sklasyfikować jednym słowem.

Oczywiście "prawactwo", które takimi metodami się posługuje też można spotkać, ale (przynajmniej tak zauważyłem z własnego doświadczenia) metody te są dużo częściej używane przez lewaków.


Selektywna percepcja
@PaskudnyStaryRon: Lewak czy prawak to określenie człowieka, który idee lewicowe bądź prawicowe wykorzystuje w celu szerzenia zamętu, nieuzasadnione agresji, czy osiągania jakichś swoich celów sprzecznych z dobrem społeczeństwa.

Nie używam słowa "lewicowiec", bo było by to zwyczajnie obraźliwe wobec osób, które faktycznie wyznają lewicowe poglądy i chcą działać na rzecz społeczeństwa...
@Mr--A-Veed: > Lewak czy prawak to określenie człowieka, który idee lewicowe bądź prawicowe wykorzystuje w celu szerzenia zamętu, nieuzasadnione agresji, czy osiągania jakichś swoich celów sprzecznych z dobrem społeczeństwa.

Ty może używasz tych określeń w tym kontekście, jednak często jest inaczej, wystarczy spojrzeć na parę komentarzy pod znaleziskami. Dla wielu ludzi, ktoś kto ma inne poglądy od nich, nawet jeśli ta różnica jest niewielka, to prawak/lewak. Padają sformułowania, że teoria ewolucji
Lewak czy prawak to określenie człowieka, który idee lewicowe bądź prawicowe wykorzystuje w celu szerzenia zamętu, nieuzasadnione agresji, czy osiągania jakichś swoich celów sprzecznych z dobrem społeczeństwa.


@Mr--A-Veed: Nie, lewak na wykopie to określenie kogoś, kto nie zgadza się w 100% z Korwinem.