Wpis z mikrobloga

Czy uważacie że ban za trollowanie można podciągnąć pod praktycznie wszystko? Ja pamiętam czasy komuny - dosyć dobrze bo mam 42 lata i wtedy od mojego śp. ojca jak i jego kumpli SB kasowało za działanie na szkodę kraju i próbę obalenia rządu. W większości przypadków to była prawda bo spiskowali ale wielu poszło siedzieć (wprawdzie trafiali tylko na dołek w monte, nie były to długotrwałe areszty)za np żart z władzy - ktoś uczynny poinformował tych co trzeba. Obserwuje tutaj analogie, są grupki wzajemnej adoracji i osób które nie mają swojego zdania - w 100% popierają i akceptują co robi administracja. Donoszą na różnych userów a ci dostają bana "za trollowanie". Pod trollowanie jest podciągane zgrywanie się, cynizm, złośliwe (nie zawsze obraźliwe!) wypowiedzi, wklejanie tzw Lenny face'a ( ͡° ͜ʖ ͡°) i inne dziwne rzeczy. Taki uniwersalny ban, nie ma się o co za bardzo przywalić to damy mu bana za trollowanie, a co. Co myślicie?

Zapraszam do dyskusji.

#wykop #bany #administracja #quovadiswykopie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wolfik92: tylko taka analogia, podobne stosowane od dawna metody które zauważyłem. Nie mowie że tutaj jest socjalizm totalitaryzm autorytaryzm itd ale idzie zaobserwować zbliżone zachowania oraz przyswajanie niektórych sposobów na pozbywanie się niewygodnych osób.
  • Odpowiedz
@Aberworthy: ba, ja nadal uważam, że skoro administracja jest tu gospodarzem, to ma prawo robić na własnym podwórku co chce. Mogliby dać nawet bana z powodem "lubisz pomarańcze, a ja wolę cytryny" - mają do tego pełne prawo, w końcu są u siebie.
  • Odpowiedz
@rss: nigdzie nie twierdziłem inaczej, chcę znać zdanie wykopowiczów na ten temat. Czy po prostu uważają ban za trollowanie za coś pod co można podciągnąć wszystko. To ich podwórko, masz 100% racje. Ale zawsze głosili że użytkownik najważniejszy i jego zdanie, społeczność itd :)
  • Odpowiedz
@Aberworthy: wg mnie bany za trollowanie są najczęściej słuszne, chodź do jednej nazwy zalicza się wtedy zarówno trollowanie jak i inne działanie na rzecz obniżenia poziomu na serwisie.

@Elfik32: ...no i co Ty masz z tego administrowania? Co wolno jak nic nie wolno? :(
  • Odpowiedz
@Elfik32: No tak ale np. gdy grupa osób uweźmie się na daną osobę i tak jak w partiach jest jednomyślność - postanowią ją uwalić?;) Sądzicie sami też na sucho czy mimo wszystko się kierujecie głosami ludu?
  • Odpowiedz