Wpis z mikrobloga

Chadid mieszka w Polsce ponad 25 lat, podobnie jak Midas Sadoun, neurolog. Lekarz ma żonę Polkę, a jego dzieci przyszły na świat w naszym kraju. On również zaczyna się bać

Otrzymujemy obelgi i groźby na Facebooku oraz mailowo. Ludzie piszą, że nie jesteśmy tutaj u nas, że nas zabiją. Myślą, że jesteśmy zagrożeniem (...) boli mnie serce, gdy widzę coś takiego

#

Dlaczego rasistowskie śmieci są tak bezczelne, że wysyłają obelgi do niewinnych ludzi? Dlaczego Bóg pokarał rasistów tak małym móżdżkiem? Dlaczego mowa nienawiści to norma u "przeciwników" imigracji?

#neuropa
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GilbertEatingGrape: groźby należy zgłaszać na policję, a po FB łatwo namierzyć. Obojętność wobec zła prowadzi do jego eskalacji.
Tekst wygląda jakby się ktoś chwalił tym, że jest prześladowany. Artykuł oczywiście ma wybielać imigrantów lecących na socjal, a za przykład podaje się ludzi, którzy pracują i płacą podatki...

A jeśli chodzi o zasymilowanych obcych - to bez nich Polska nie ruszy dalej bo Polaków rodzi się za mało.
  • Odpowiedz
@YodaMonster: porównujesz dwie odrębne sprawy: terroryzm i rasizm wcale nie muszą się sobie równać, aby ogólny poziom patologii był równy w obu populacjach. Następnym razem poproś mądrzejszego kolegę do tworzenia takich porównań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli chodzi o zasymilowanych obcych - to bez nich Polska nie ruszy dalej bo Polaków rodzi się za mało.


@Siotson: zasymilowanych obcych i tak jest za mało,
  • Odpowiedz
@GilbertEatingGrape: Następnym razem dwukrotnie przemyśl hipokryzje które szerzysz. Ochohoho nie można generalizować że każdy imigrant to terrorysta ale mówienie że każdy przeciwnik imigracji to rasista jest już ok. Jest ok jak jest się ograniczony i nie widzi nic poza czubkiem swojego nosa.
  • Odpowiedz
zasymilowanych obcych i tak jest za mało, żeby to robiło różnicę dla systemu emerytalnego.


@GilbertEatingGrape: no jest, ale po cholerę się zaprasza i wybiela tych co nie chcą pracować? Ze wschodu jest dużo bliskich kulturowo ludzi, którzy łatwo się zasymilują i będą płacić podatki (znam mnóstwo osób z Ukrainy, którzy się świetnie adaptują do polskiego stylu życia). A system emerytalny i tak padnie. Ale system emerytalny to nie jedyne co trzeba utrzymać. Policja, wojsko, służba zdrowia i inne też potrzebują pieniędzy, a jeśli Polacy chcą chociaż utrzymać standardy to będą potrzebni pracownicy (a nie pierd**olone nieroby, które pod przykrywką wojny wędrują tysiące kilometrów i chcą ciągnąć hajsy) płacący podatki.

Dzieci nie będzie się rodzić więcej, bo w miarę rozwoju gospodarczego liczba dzieci spada, tak to działa w krajach
  • Odpowiedz
Dlaczego mowa nienawiści to norma u "przeciwników" imigracji?


@GilbertEatingGrape: Faktycznie nie ma takich fragmentów...
Nie będę pytał gdzie ja wyrazilem jakikolwiek pogląd że jestem rasistą, skoro nie umiesz przeczytać swoich wpisów, to czego mam wymagać.
  • Odpowiedz
po cholerę się zaprasza i wybiela tych co nie chcą pracować?


@Siotson: generalizujesz. Sytuacja krajów zachodu pokazuje, że zdecydowana większość imigrantów pracuje i ma korzystny wpływ na PKB, utrzymują starzejące się społeczeństwa zachodu pracą, często na tych najniższych, najmniej płatnych stanowiskach.

@YodaMonster: norma =/= każdy. A dlaczego użyłem cudzysłowu? Bóg raczy wiedzieć.
  • Odpowiedz
Sytuacja krajów zachodu pokazuje, że zdecydowana większość imigrantów pracuje i ma korzystny wpływ na PKB


@GilbertEatingGrape: śmiech na sali... Sytuacja krajów zachodu pokazuje, że tworzą się tam getta, wzrasta przestępczość (co generuje ogromne koszty z tym związane). Na najmniej płatnych stanowiskach na zachodzie to pracują Polacy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@GilbertEatingGrape: jestem przeciwnego zdania. Jeśli ktoś nie musi pracować bo ciągnie socjal to państwo schodzi na minus. Tak samo jak u nas z czeczenami. Niemcy sobie sprowadzili do pracy Turasów i zrobili to mądrze. Teraz pcha się dzicz, która nie ma zamiaru pracować i efekty tego odczujemy z opóźnieniem (taka Dania już zaostrza sprawy socjalu dla nich).
  • Odpowiedz