Wpis z mikrobloga

@sargento, nie wiem - dostałem propozycje 960gtx 2GB od znajomego który siedzi w temacie, a przypadkiem sam znalazłem ze są i 4gb. czy coś konkretniejszego do ~1000/1100 znajdę? raczej nvidia.

@khaotic, FHD? full hd?

nie jestem ogółnie z tematem sprzętowym od X lat,
ogolnie jest to składak z używek /jedynie grafę chcę nową

i5 3,3Ghz, 500gb WD, ssd dysk 90gb, 8gb ramu 1600mhz, płyta główna asus P8H67-M-, zasilacz chiefteck 700W,
@Skavinski: Tak, FHD - Full HD, tj. 1920x1080.

W Twojej konfiguracji w zupełności wystarczy grafika z 2 GB VRAM. Dołóż te 130 zł do pojemniejszego dysku SSD, bo 90 GB zapełnisz w momencie i będzie zonk.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit. Dobra, doczytałem że to już złożony komp z drugiej ręki. W takim razie te 130 zł przeznacz na coś innego. Np chłodzenie procesora, bo boxowe jest koszmarne.
@khaotic, "w mojej konfiguracji" tzn? nei wykorzystam tych 4gb? a może masz jakaś inną kartę do polecenia? w tym przedziale cenowym

warte to swojej ceny?

90gb może być za mało w koncu to dysk chyba na sam system?

boxowe nie wystarczy? nie zamierzam niczego tam kręcić itd

w nowsze tytuły pogram na takiej konfiguracji?
@Skavinski: No grafika jest w sumie OK, choć osobiście wolałbym wziąć od ASUS-a lub Gigabyte - na pewno cichsze. Tych 4 GB nie będziesz miał okazji wykorzystać, bowiem taka ilość pamięci przydaje się w konfiguracji wielo-monitorowej.

Tak, warta.

90 GB przy założeniu, że będziesz miał na tym nośniku tylko system i podstawowe programy. Zależy też, jaki to dysk - czy ma kości pamięci synchroniczne, czy asynchroniczne. W drugim przypadku nie zapełniaj
@khaotic, no mi z kolei moje "źródło" poleca MSI. no to tą kartę 2gb za 940pln dostanę nową z 3letnią gwarancją.

ale na medium raczej nowe tytuły bez problemu powinny śmigać? bo czasami m i się zamami w coś pograć na pewno.
omówię temat chłodzenia jeszcze z kolegą

dzięki za pomoc, cały zestaw wychodzi za 2500pln. myślę ze optymalnie.
@Skavinski: No Twój wybór, ja z własnego doświadczenia wiem, że ASUS i Gigabyte to bardzo cichutnie karty, a MSI to suszary.

Tak, na full total max nie pograsz jedynie w Wiedźmina 3 i GTA V (z topowych tytułów) - reszta na full, bez ustawienia maksymalnego wygładzenia krawędzi.
@Skavinski: ASUSa z tego linku nie bierz, bo to referent. Tzn wersja referencyjna, standardowa, z najgorszym możliwym chłodzeniem, tj turbiną. Jest zdecydowanie głośniejszy od tego MSI i gorętszy.

Jeśli chcesz Gigabyte to poleciłbym ten model: http://allegro.pl/gigabyte-gforce-gtx960-2gb-oc-wf2-hdmi-box-od-reki-i5661553946.html
Jeden wentylator mniej, czyli będzie ciszej. Możesz uważać, że jestem jakiś #!$%@? pod względem tego patrzenia na wydzielany hałas, ale uwierz mi, że sam po pewnym czasie dostawałbyś #!$%@?, gdyby wyjące wentylatory zagłuszały Ci rozgrywkę.
@Skavinski: Spoko, możesz pytać, jestem osobą o niemal świętej cierpliwości, w pracy często tłumaczę ludziom, czemu to, nie tamto, czemu tak a nie inaczej i bardzo to lubię. XD

Ta karta ze względu na układ chłodzenia. Strix to tak naprawdę podrasowany DirectCU II - jeden z najlepszych autorskich układów chłodzenia. Bardzo cichutki. Sam miałem Radeona HD 6850 z takim chłodzeniem i bardzo sobie go chwaliłem. Poza tym, przeczuwam, że ten ASUS
@khaotic, im wiecje czytam tym gorzej. chce temat zakonczyć i zlecic kompletancję pudła dla znajomego. całość wyjdzie za niecałe 2,5k a planowałem w przedziale 2,5 - 3k sie zmieścić. na nowkę szkoda mi kasy 3,5-4k by wyszło i już nie motam.
@Skavinski: Ok, powiem tak.

Bierz ASUS-a z linku, który dałem i koniec gadania.( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jeśli masz jakiś wolny hajs, to serio pomyśl nad chłodzeniem do procesora. Chociaż.... sam się przekonasz podczas grania, jak ten boxowy wentylatorek #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W przypadku boxów AMD jest