Wpis z mikrobloga

Wykopowicze,

Od pewnego czasu jesteśmy zasypywani żądaniami wydania danych osób, które w swych komentarzach jawnie nawołują do nienawiści i agresji przeciwko innym ludziom i grupom ludzi. Przypominamy Wam, że Wykop nie ma prawnych narzędzi pozwalających w takiej sytuacji stanąć w obronie użytkownika i odmówić wydania danych policji lub prokuraturze. I nawet jeśli w wielu sytuacjach podejmujemy walkę, to i tak prędzej czy później dochodzimy do momentu (np: wyrok sądu), w którym jesteśmy zmuszeni wydać żądane informacje. Inną sprawą jest to, że nie widzimy powodu by bronić ludzi, którzy publicznie szerzą nienawiść, są przesadnie wulgarni i nawołują do agresji w stosunku do innych osób.

Pamiętajcie więc by swoje komentarze pisać z głową i poszanowaniem prawa. Wolno Wam posiadać własne poglądy, wolno Wam również nie akceptować pewnych sytuacji, które dzieją się na świecie, wolno Wam o tym mówić głośno - nie wolno jednak nawoływać do agresji, szerzyć nienawiści, obrażać. Jeżeli postępujecie w ten sposób, musicie - jako autorzy komentarzy - liczyć się również z konsekwencjami takich działań.


#wykop #oswiadczenie #prokuratura #afera #aferapismowa
  • 512
Gościu, w tym tygodniu moderatorzy Wykopu usunęli prawie setkę komentarzy zawierających propozycje wykorzystania pieców Dachau i Auschwitz.


@Ginden: A ty to wiesz, bo
a) jesteś moderatorem
b) sam je zgłosiłeś?
@wykop: Czy dobrze rozumiem, że wykop, gdyby mógł, to chciałby stawać w obronie użytkowników jawnie nawołujących do nienawiści i agresji przeciwko innym ludziom??! To oczywiście pytanie retorycze, bo nie mam wątpliwości - ten portal jest siedliskiem rasistów, nazistów i nienawistników dlatego, że jego właściciele na to pozwalają.
@wykop: czy w związku z tym zamierzacie się w końcu wziąć za moderowanie takich treści? bo kilka razy w tygodniu w gorących wpisach widzę rzeczy, które nadawałyby się do takiego zgłoszenia. wiem, że jestem w 'internetach' i biorę na to poprawkę, ale ostatnio coraz więcej osób przesadza i granica o nazwie "niesmaczny żart" w niektórych przypadkach została tak bardzo przekroczona, że jej nie widać.
To nie Wykop zajmuje się zgłaszaniem nieodpowiednich komentarzy policji bądź prokuraturze.


@wykop:

"nieodpowiednich "

Wobec tego każdy komentarz wyrażający indywidualny pogląd, myśl, sposób postępowania można określić jako nieodpowiedni.
Oczywiście to bardzo dobrze, że dzieją się takie rzeczy bo kultura to rzecz konieczna ale uczulam tu na sposób formowania myśli i ich wyrażania.
Ponawiam pytanie @frastrat to
Prosze szanownego @wykop,
ja chcialbym pisac z glowa i poszanowaniem prawa (zazwyczaj tak robie) ale istnieje problem z interpretacja komentarzy.
Nawolywanie do agresji rozumiem i jest chyba w miare jednoznaczne tzn latwo je rozpoznac, ale czym jest nawolywanie do nienawisci? Chyba kazdy rozumie to inaczej.
Dla mnie to moze byc co innego, dla administracji wykopu co innego, dla policji co innego, dla sadu co innego, dla zglaszajacego co innego itd.
Moim
@Keffiro: no widzisz, to twoja interpretacja. Dla mnie akurat tez jest to mowa nienawisci ale ja bym chcial zobaczyc konkretne komentarze, ktore ktos zglosil. Moglo by sie okazac, ze byly o wiele slabsze od twoich przykladow.
Poza tym islamisci wprost nawoluja do agresji i nienawisci i sieja mowe nienawisci wobec Polski i Polakow. Ciekawe czy oni tez sa zglaszani.
@GrzeWho:

Poza tym islamisci wprost nawoluja do agresji i nienawisci i sieja mowe nienawisci wobec Polski i Polakow. Ciekawe czy oni tez sa zglaszani.


Nikt Ci nie broni zgłaszać muzułmanów nawołujących na wykopie do nienawiści. Z tym że ja żadnego tu nie widziałem, bo niemalże zawsze autorami nienawistnych komentarzy kwalifikujących się do rozpatrzenia przez sąd są tutaj [gimboateizm] konserwatywni katolicy [/gimboateizm].
co z opcja "zglos" pod kazdym komentarzem? Czy nie powinny byc uzywane jako pierwsze narzedzie zglaszania problemu, ktory dziala jako ostrzezenie i chroni danego uzytkownika przed problemami z sadem?


@GrzeWho: Opcja "zgłoś" służy jedynie do poinformowania moderacji serwisu, że na stronie znajduje się treść niezgodna z regulaminem serwisu lub prawem. W żaden sposób nie chroni Cię ona przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi jeśli w swoich wypowiedziach naruszasz prawo. To nie tak działa.
Kto niby żąda tych danych i na jakiej podstawie. Skoro nie ma poszkodowanych konkretnych osób to kto zgłasza popełnienie przestępstwa?


@cojest: Informowaliśmy już o tym: z żądaniem wydania danych występuje policja lub prokuratura. Nie posiadamy jednak informacji o tym kto składa doniesienie o popełnieniu przestępstwa, ponieważ nie jesteśmy stroną w sprawie, dlatego nie informuje się nas o takich rzeczach.
@wykop: ale w konekwencji zgloszony komentarz po pozytywnym rozpatrzeniu administracji powinien byc usuwany, wiec chyba juz nie powinien podlegac "zglaszaniu na prokurature". Moim zdaniem tak to powinno dzialac.
@GrzeWho:

ale w konekwencji zgloszony komentarz po pozytywnym rozpatrzeniu administracji powinien byc usuwany, wiec chyba juz nie powinien podlegac "zglaszaniu na prokurature". Moim zdaniem tak to powinno dzialac.


W moderacji wbrew pozorom pracują ludzie i nic dziwnego, że nie zawsze są w stanie wyłapać wszystkie nieodpowiednie komentarze. Poza tym, z tego co kojarzę, system moderacji na wykopie polega niemalże wyłącznie na zgłoszeniach od użytkowników. Więc jeśli nikt nie zgłosił danego komentarza,
@wykop: jeśli myślicie, że uda Wam się pokonać bojowników strażników domowego ogniska, którzy bez wahania oddadzą życie, podkreślam ŻYCIE (także te wirtualne - symbolizowane loginem do wypoku) - w obronie ojczyzny przed agresosorem nawet wirtualnym (również dlatego wirtualnym że nieistniejącym - agresorem urojonym).

TEJ SIŁY JUŻ NIE POWSTRZYMACIE xD
PS. @wypok #usunkonto JAK NIE PODOBA WAM SIĘ PRAWDA ! o Papieżu xD O ISLAMIE TO PROSZĘ IŚĆ NA PORTAL MOCODAWCÓW

plusy
"Przypominamy Wam, że Wykop nie ma prawnych narzędzi pozwalających w takiej sytuacji stanąć w obronie użytkownika i odmówić wydania danych policji lub prokuraturze."
Więc proszę podać nam przykład danych, które musicie wydać policji i sposób ich ukrycia. Co tam dajecie IP? A więc co, proxy użyć? :)
Taka prawda. Na ciapate ścierwa już czekają piece, uruchomimy ponownie Auschwitz.

Lewackie śmieci


@Ginden: Poziom twoich komentarzy to najgorszy rynsztok. Skąd w tobie tyle agresji?
Ile masz lat i ilu arabów poznałeś?

To, że jeden arab na milion ucina łby to jeszcze nie powód, żeby wszystkich traktować źle. Ciekawe czy miło by ci było, gdyby dajmy na to Niemiec nazywał cię złodziejem. Bo przecież wielu Polaków kradnie w Niemczech, więc ty