Wpis z mikrobloga

Mirki, z czego się uczyliście zaczynając z Blenderem? Gdzie można znaleźć jakieś fajne tutoriale? Znalazłem jeden nawet dobry, ale kosztuje, czego póki co wolałbym uniknąć bo nawet nie wiem czy się wciągnę w ten program, w sumie chciałbym wymodelować sobie jedną czy dwie rzeczy dla zabawy.

#blender
  • 21
@lukasz1985m: Bo ja wiem czy ciężko nazwać, interfejs wygląda trochę lepiej niż parę lat temu kiedy go ostatnio ściągałem (i wtedy właśnie sobie odpuściłem). Do prostych rzeczy raczej nie muszę wnikać we wszystkie funkcje :)
@iso9001: Najlepiej zacząć od poznania interfejsu - i nie od razu wszystkich funkcji we wszystkich możliwych oknach, tylko manipulowanie obiektem (Grab,Rotate,Move)/tryb edycji. Potem bardzo proste nieskomplikowane przykłady (żeby cię nie przerosło i nie zniechęciło) - jak zrozumiesz co i dlaczego się robi, to będzie prościej ze złożonymi obiektami (w sumie te czynności się powtarzają).
Nie ma co się rzucać (jak większość januszyblendera robiło) od razu na głęboką wodę i przy pierwszym