Wpis z mikrobloga

Mirko, jakie pasty termoprzewodzące polecacie do przyklejenia termistora do stołu (od spodu, więc musi się przykleić i przeciwdziałać grawitacji..), termistoru do hotendu i grzałki do hotendu?

Tak na stanie to mam ok. 1 g (czyli dwa małe zielone groszki) be quiet! Thermal Grease DC1 i nie wiem czy do czegoś się przyda. Stół będę grzał na standardową temperaturę ~100-110 °C, ale hotend chcę wyśrubować pod temperaturę nylonu 240 - 270 °C. Do hotendu mam oryginalny termistor epcos 100k, do stołu.. W elektronicznym w moim mieście nic nie było, to kupiliśmy tego typu termistor NTC 100k: http://www.taydaelectronics.com/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/0/100K_thermistor_2.jpg

Także oprócz pytania o pasty termoprzewodzące chciałbym Was zapytać o ten powyższy termistor do stołu, da z takim radę?

A, i większość stołów ma miejsce na termistor przy krawędzi. Jest w ogóle sens lutować tam termistor, ma to jakieś pokrycie z rzeczywistością, bo coś mi się wydaje że pewnie nie za bardzo...?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie przeniesienie napędy na paskach dla osi X i Y. Większość osób które mają Mendla90 jako idlera (koła pasowego luźnego) dla paska używają normalnego koła pasowego z uzębieniem. Podobno lepszym rozwiązaniem jest typowe koło pasowe luźne bez uzębienia, albo niektórzy stosują łożysko - da się coś kupić tanio żeby dawało radę?

Ogółem starałem się kupować dobre, polecane, oryginalne, nowe części, ale z niektórymi rzeczami oszczędzałem. Kupiłem m.in. taki zestaw:
http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-2pcs-20-teeth-GT2-Pulley-Bore-5mm-2M-GT2-timing-Belt-width-6mm-for-3D/32240661027.html

i zapomniałem o czymś co funkcjonowało by jak taki idler, koło pasowe luźne. Łożysko kulowe byłoby fajnym rozwiązaniem, ale nie będzie tutaj problemu z przekosem paska klinowego? Teraz wchodzą w grę tylko rzeczy zakupione w Polsce.

Dziękuję za przeczytanie :)

#druk3d #reprap #drukarki3d
  • 10
@Visher: w heatbedzie masz dziurke na środku gdzie mozesz wkleić termistor, można też kaptonem zakleić
pasek musi iść równolegle do karetki, jest to zazwyczaj zagwarantowane w projekcie, po prostu skopiuj rozwiązanie
łożyska są tanie jak barszcz
Mirko, jakie pasty termoprzewodzące polecacie do przyklejenia termistora do stołu


@Visher: bylejaka pasta (od radiatora) ale ona nie jest klejąca. Tzn tworzy gluta przewodzącego ciepło. A sam montaż mechaniczny - załatwiasz przyklejając czujnik od dołu większa ilością (większą powierzchnią) tasmy kaptonowej (która i trzyma dobrze, i wytrzymuje temperaturę, i nie rozciąga się/kurczy od temperatury).
hrumque - > Mirko, jakie pasty termoprzewodzące polecacie do przyklejenia termistora ...

źródło: comment_3zGaj4429nAC49J71NbBrsi8IliD75xQ.jpg

Pobierz
co funkcjonowało by jak taki idler, koło pasowe luźne. Łożysko kulowe byłoby fajnym rozwiązaniem, ale nie będzie tutaj problemu z przekosem paska klinowego?


@Visher: Zwykłe najzwyklejsze łożysko o średnicy bylejakiej sprawuje się dobrze. Jak masz jakieś wątpliwości - możesz dać dwa łożyska "z kołnierzem" który będzie zabezpieczał przed spadnięciem paska. Ale i zwykłe łożysko o odpowiedniej szerokości (takie za 1-2zł) i duże podkładki jako ograniczniki na boki - są wystarczające, a
hrumque - > co funkcjonowało by jak taki idler, koło pasowe luźne. Łożysko kulowe był...

źródło: comment_y9vfW7zjxAeGdcKuies8VRG8pcDvujmJ.jpg

Pobierz
@gromwell: już chyba wiem o co chodzi, jeżeli dobrze zauważyłem. W Mendel90 idlery są zrobione z podkładek i łożysk, na słabych zdjęciach patrząc na to myślałem, że to wszystko jedno..
@hrumque: z tego co wyczytałem to trzeba kupić łożyska 624, po dwa na każdy idler, jest w instrukcji, przegapiłem niestety, teraz już wiem.

@gromwell:
termistor który kupiłem i którego zdjęcie wstawiłem nie zmieści się w otwór na środku PCB.

@hrumque: Co do taśmy kaptonowej, to póki co myślałem że mnie ominie kupno, ot tak, ale widzę że ciężko.. :D 12 zł w lokalnym sklepie za grubość 8 mm.

@
trzeba kupić łożyska 624


@Visher: lub dowolne inne. Nie ma żadnego wymagania co do tych łożysk, nie róbmy z tego promu kosmicznego - ma być COKOLWIEK co jest albo tak szerokie jak pasek (może z lekkim naddatkiem), albo jak węższe - to dasz 2szt, i z głowy. Z tego się nie strzela.

co najlepiej kupić na pastę termoprzewodzącą do hotendu i czy te moje 1g be quiet! Thermal Grease DC1 nada
miesiąc temu pisałeś na mójreprap że wysunęła Ci się grzałka, wspomniałeś o paście termoprzewodzącej typu H - wynika to z tego, że pasta powinna zawsze być, czy dlatego bo uszkodził Ci się gwint na robaczek w bloku grzejącym?


@Visher: Pasta H po przegrzaniu twardnieje i prawdopodobnie utrzymałaby grzałkę na swoim miejscu.
Cholera wie, jak się zachowa ta Twoja BQ po przegrzaniu... Taka najzwyklejsza H twardnieje i nie robi żadnych problemów (chociaż