Wpis z mikrobloga

Jest masa klubów sztuk walki, gdzie praktycznie każdy może przyjść, zapisać się, zapłacić i trenować. Zastanawiam się, czy jest w okolicy Katowic/Sosnowca jakaś sekcja dwuboju działająca na podobnej zasadzie? Nie planuję kariery zawodowca, raczej ćwiczyłbym to dla siebie. Po prostu szukam miejsca, gdzie mógłbym taki trening przeprowadzać wśród ludzi, którzy uprawiają ten sport zawodowo i przede wszystkim, gdzie mógłbym bez obaw zrzucić sztangę na ziemie. Niestety, ale normalne siłownie odpadają, bo są do tego nieprzystosowane. Siłownie CrossFit też są kiepskim wyjściem. Raz, że te talerze to jakaś parodia, to dwa, zazwyczaj każą sobie słono płacić. Dlatego pytanie, czy znacie jakiś klub dwuboju, który działa jak jakieś kluby mma, boksu, k1 itd., że będąc praktycznie zielonym w temacie (technicznie, bo siłowo aż tak nie ssam pałki i nie musiałbym zaczynać kompletnie od 0) i mając te +20 lat można się zapisać i sobie amatorsko trenować?
#silownia #mikrokoksy #dwuboj #katowice
  • 30
@rudy_bigos: ale takie do podnoszenia ciężarów czy CrossFit? ile takie coś może miesięcznie kosztować, ze 100 złotych? bo nie szukam jakiegoś zajebistego klubu z warunkami jak w Spale (sugerowanie, że w Polsce są takie jeśli chodzi o dwubój). może być obskurnie, byleby było jak ćwiczyć i żeby ktoś nauczył mnie jak się rwie i zarzuca.
@vechi: poza tym, chcesz się nauczyć, bo lubisz te ćwiczenia? jeśli tak, to spoko, ale jeżeli dla jakichś efektów siłowych czy sprawnościowych dla innych sportów, to nie ma potrzeby wykonywania takich ćwiczeń.
@tymeek: tak, ale nie na polibudzie. z tego co wiem, na polibudzie (podobnie jak i u mnie) jest sekcja trójboju.

po prostu lubię te ćwiczenia i jest to jakaś kolejna opcja urozmaicająca trening. poza tym, są #!$%@? trudne technicznie i o ile jakieś 90% ludzi jest zdolnych poprawnie nauczyć się robić siady, martwy itd., o tyle elementy dwuboju dla wielu są nie do przejścia, bo nie potrafią się wślizgnąć pod sztangę
ale jeżeli dla jakichś efektów siłowych czy sprawnościowych dla innych sportów, to nie ma potrzeby wykonywania takich ćwiczeń


@tymeek: o matko co Ty piszesz? przeszkodą jest trudna technika, ale generalnie bardzo mało jest sportów które lepiej rozwijają siłę niż dwubój i każdy powinien to robić.
@vechi: no właśnie, a jak u ciebie z mobilnością? zrobisz pełny przysiad zachowując naturalną krzywiznę pleców? bo jeśli nie, to trener może cię odesłać i kazać wrócić później, nawet jeśli pozwoli ci dołączyć, bo nad tym możesz sam popracować.

@berti: "nie znam się, ale chodzę na siłkę z ziomkami, więc wypowiem się jakbym się znał"
@vechi: no to zajebiście, próbuj podbijać do jakiegoś klubu, wszystko jest kwestią dogadania się i pokazania swoich chęci do ciężkiej pracy - trenerzy lubią pracować z ludźmi, którzy się przykładają, nawet jeśli nie mają odnosić żadnych sukcesów dla klubu.
@berti: nie masz racji kolego. jakbyś nie rozpoczął z pozycji "wykopowego eksperta" to bym ci nawet napisał jakie jest stanowisko specjalistów od przygotowania fizycznego w tej kwestii wg obecnego stanu wiedzy. jesteś rakiem, bo właśnie przez takich jak ty, nie da się dyskutować pod sportowymi tagami na mirko. nawet nie wiesz skąd czerpać wiedze, a powielasz głupoty, które tu wypisują inni. serio nie ogarniam jak można przekazywać swoją "wiedzę" z taką
efektów siłowych czy sprawnościowych dla innych sportów, to nie ma potrzeby wykonywania takich ćwiczeń


@tymeek: napisałeś że nie ma potrzeby wykonywania ćwiczeń budujących siłę, stabilność, moc, umiejętność zmiany kierunku i utrzymania postawy w żadnym ze sportów, który oglądasz w TV

więc zaskoczę Cie i powiem, że elementy dwuboju stosuje się m.in.w futbolu amerykańskim, rugby, piłce nożnej, koszykówce, hokeju. a nawet znam relację gościa, któremu dwubój poprawił wyniki w strzelaniu do rzutków
@rudy_bigos: what? w 3mieście słabo? Jestem z 3miasta i znam 4 miejsca gdzie można potrenować :P
@tymeek: A co jest trudnego w pełnym siadzie? Ja to czasami w rwaniu jestem kilka cm dupą od ziemi...:D btw poliquin nie jest wyznacznikiem w każdej kwestii, a 2bój może być podstawą dla chyba każdego sportu :P
@lucek091: nie ma nic trudnego, każdy trzylatek go zrobi, sęk w tym, że dorośli ludzie przez swój tryb życia w 99%ach mają takie przykurcze, że nie są w stanie. mógłby być, ale się go nie stosuje, bo to nie ma sensu - są lepsze sposoby.
@tymeek: wiesz, zawsze znajdą się jakieś lepsze sposoby na wszystko. 2bój jest dostępny dla 'wszystkich' niewielkim kosztem więc jeżeli zawodnik ma czas i pieniądze na towar to nic tylko czerpać korzyści.

A teraz powiedz mi jakie jest stanowisko ekspertów (wymień ich z nazwiska) w sprawie wykorzystania 2boju w przygotowaniu fizycznym, wrzuć też ich publikacje :P

ja mam więcej niż 3 lata i robię zapewne najlepiej siady na wykopie!