Wpis z mikrobloga

Potrzebuję waszej porady.
Przymierzam się do zakupu czytnika i proszę o poradę.
podstawowe kryterium to podświetlanie, (jeśli będę miał czas na czytanie to raczej tylko w nocy)
Czytnik będzie do użytku dla paru osób (junior prawdopodobnie tylko lektury, ja jak będę miał chwilę i żonka też rzadko.)
Jak widać używany będzie rzadko, więc kupować jakąś wersję premium bezsens.

Cena oczywiści jak najtaniej, ale nie na tyle by zniechęcić do jego (czytnika) używania.
Myślałem o Kindle PW2, lecz nie wiem jak tam wygląda sprawa z profilami użytkowników, jak sprawa z wgrywaniem innych ebooków kupionych w innych sklepach (polskich)
Nie wiem jak sprawa z kontem amazonu, mam założone jedno konto w USA na naszą ambasadę w celu dostępu do sklepu aplikacji. Czy na to konto rejestrować czytnik, czy zakładać nowe na DE, czy USA.

Jak wygląda sprawa zamówienia kindla w DE i odbioru w czymś na wzór naszych paczkomatów.
dwa razy w tygodniu jestem w Kostrzyniu nad Odrą, więc frankfurt n/O to kawałek spacerku przez most.

Może zamiast kindel coś innego, sam już nie wiem. Jeśli kindle to czekałbym na jaką promocję.

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

#czytniki #kindle
  • 4
@valdman: Książki możesz wgrywać po kablu USB (pliki), wysyłać na adres pocztowy lub zdefiniować wysyłkę z jakiejś polskiej księgarni (też na ten adres). A adres otrzymujesz przy rejestracji na koncie w Amazonie. Jak masz konto w amazon.com, to tak samo logujesz się w amazon.de. Podając polski adres rozliczeniowy karty, czytnik powinien się pojawić na amazon.com.
@Cyfranek: Bardzo dziękuję Ci za odp. Jak wygląda sprawa z profilami lub katalogami książek. Czy wszystkie książki wpadają do jednego wspólnego wora(kindla)
Pytanko dodatkowe, nie będzie problemu jak podepnę nowego kindla do tego fałszywego konta amazon (tam jest adres USA).

Czy kindle PW2 był taniej niż aktualna cena 99eur ? mówimy o amazon.de
Chyba ostatnie pytanie, przewalutowanie plus zabawa z mailbox (lub jak rozgryzę paczkomaty DE, to bez mailbox), czy może
@valdman: Najpewniej samodzielnie kupić, wtedy wiesz, że nowy (nie refurbished), świeży (bateria). Zamów sobie do paczkomatu. Przesyłka wtedy za darmo, nie trzeba płacić za przesyłkę do PL.
Niestety z profilami klapa. Można sobie zrobić kolekcje (fantasy, dziecięce itp.), ale ręcznie w zasadzie, nie ma wyświetlnia wg katalogów. Profile czytelników oferują chyba tylko czytniki PocketBook.
Co do konta, to nie wiem. Kłopotu nie powinno być. Ludzie u nas czasem używają amerykańskich adresów