Wpis z mikrobloga

@Vicarious: eeee, celnicy są spoko. Policja w sumie też, 24lv i nie miałem nigdy żadnego przypału nie licząc mandatu który mi się należał. Nawet myślałem kiedyś o byciu policmajstrem :<
@Adrastos: Nie dla beki. W większość instytucji czy to samorządowych czy rządowych są stopnie. Tyle, ze np. urzędzie miasta będą to np. młodszy referent, referent, inspektor, specjalista itp. To z resztą regulują ustawy i przepisy. Straż Miejska nie jest wyjątkiem i też stopnie ma. Jednak w rozumieniu przepisów nie jest służbą mundurową, tak samo zresztą jak np. ITD, które też chodzi w uniformach.
@Variv: Dlatego Polska jest dziwnym krajem - skoro atak na nich jest liczony jak na funkcjonariusza publicznego, mogą używać środków przymusu bezpośredniego, a nie są w służbach mundurowych to dla mnie słabo brzmi. No ale SM jest stworzona coś na wzór milicji w średniowieczu. Pilnować porządku, a jak coś się dzieje większego to wzywać Policję.
@Adrastos: To nie jest dziwne. Funkcjonariusz publiczny to znacznie szersza kategoria. Według ustawy funkcjonariuszem publicznym jest chociażby poseł czy pracownik samorządowy. Ba ochronę prawną taką jak ma funkcjonariusz publiczny otrzymują też inne osoby które wykonują określone czynności. np. osoba udzielająca pierwszej pomocy.