Wpis z mikrobloga

Samozaoranie Miraiam Shaded - sprowadzeni chrzescijanscy "uchodzcy" uciekli z Polski ze wzgledow bezpieczenstwa...


Przypomni mi ktos, czemu Korwin dal jej miejsce na liscie?

#korwin #polityka #4konserwy
dziadzio - Samozaoranie Miraiam Shaded - sprowadzeni chrzescijanscy "uchodzcy" uciekl...
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziadzio:

O ja p------e... Wiec po co ta kobieta sprowadza ich do Polski, skoro oni chca do niemiec? Jesli uciekaja z bezpiecznego kraju (Polski) do mniej bezpiecznego kraju (Niemcy) to znaczy ze glownym czynnikiem sa kwestie materialne a nie bezpieczenstwo.


część z nich chce tam gdzie dają za darmo. Ta Miriam chyba nie ma mocy, żeby sprowadzać ich do Niemiec (ale mogę się nie
  • Odpowiedz
@dziadzio: To jest nadwyraz proste. Wg jakiego modelu prawica - lewica protekcjonizm ekonomiczny, jak opisany w przytoczonym cytacie:

nie chce tu miec ani islamskich ani chrzescijanskich imigrantow zarobkowych


nie jest lewacki?
  • Odpowiedz
Ok - jak jesteś w stanie zweryfikować, czy ten kogo tu ściągniesz nie ucieknie dalej? Wywiad w trakcie hipnozy?


@wnocy: Wydaje mi się nadwyraz śmieszne, że op zarzuca innym kierowanie się jakoby „lewacką logiką” (nie chce przy okazji określić, czym jest lewackość w jego modelu), a sam wychodzi a priori z założenia, że państwo może coś zrobić lepiej niż prywatna fundacja.
  • Odpowiedz
nie chce tu miec ani islamskich ani chrzescijanskich imigrantow zarobkowych


@Lurch: jestem przeciwko wpuszczaniu pasozytow, niezaleznie jakiej sa proweniencji, gdzie w powyzszym zdaniu widzisz sprzecznosc albo lewacka logike?

modelu prawica - lewica protekcjonizm ekonomiczny


Nie wiem o czym do mnie mowisz, chyba zle studia wybralem, przepraszam...
  • Odpowiedz
jestem przeciwko wpuszczaniu pasozytow, niezaleznie jakiej sa proweniencji, gdzie w powyzszym zdaniu widzisz sprzecznosc albo lewacka logike?


@dziadzio: Jeśli pasożytnictwo określasz konkretnie słowami „emigranci zarobkowi”, to jest to albo właśnie jakaś lewicowa szkoła ekonomiczna (która zaprzecza, jakoby zarobek mógł wynikać tylko z dobrowolnej wymiany i był tym samym korzystny dla obu stron) albo jakaś sprzeczność właśnie.

Nie wiem o czym do mnie mowisz, chyba zle studia wybralem,
  • Odpowiedz
@Lurch: Czyli wedlug ciebie, wszyscy imigranci zarobkowi, przyjezdzaja tu pracowac a nie zbierac swiadczenia socjalne? Tylko czemu wszyscy tak ciagna do niemiec, tam jest najwyzsza stawka godzinowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lurch: No widze ze oczytany jestes, to mi wytlumacz czym sie rozni imigrant zarobkowy od imigranta zarobkowego, poza tym ze jeden pracuje a drugi ciagnie socjal? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dziadzio: Jeśli ciągnie socjal i nie pracuje, to nie jest imigrantem zarobkowym.

(1.1) dostawać regularnie pieniądze za wykonywaną pracę

(1.2) pracować zarobkowo

(1.3) pot. zasługiwać na coś swoim postępowaniem, dostawać to, co się komuś należy

(1.4) pot. naprawiać uszkodzenie w dzianinie, zwykle
  • Odpowiedz
(1.3) pot. zasługiwać na coś swoim postępowaniem, dostawać to, co się komuś należy


@Lurch: czyli wszystko sie zgadza, bo "uchodzcy" czyli imigranytowi zarobkowemu, nalezy sie swiadczenie socjalne, jesli juz mamy sie tak bawic... a wyjasnij mi jak sie nazywa imigrant zarobkowy, ktory bierze socjal?
  • Odpowiedz
@dziadzio: Właśnie należy się, chyba że przyjmiemy lewacką logikę, o której stosowanie, przypisując jej negatywne nacechowanie, oskarżałeś interlokutorów.

a wyjasnij mi jak sie nazywa imigrant zarobkowy, ktory bierze socjal?


@dziadzio: Nijak. Jeśli nie pracuje i bieże socjal, nie jest to imigrant zarobkowy. Nie można „zarabiać socjalu”, nie jest to bowiem dobrowolna wymiana.
  • Odpowiedz
jego działania nie generują dochodu


Czyli imigrant zarobkowy, ktory przyjechal ciagnac socjal, nie generuje dochodu? Bo jesli chcesz dalej cwaniaczyc i bawic sie w definicje slownikowe, dzielac wlos na czworo, mimo ze wszyscy znamy kontekst rozmowy, to nie wiem czy dalsza rozmowa ma sens...

https://pl.wiktionary.org/wiki/profit
  • Odpowiedz