Wpis z mikrobloga

Cześć! Nigdy nie potrafiłem z gracją pisać długopisem, a jak patrzę na moje bazgrolenie tym śmiesznym gównem za 50 groszy to cicho w duszy łkam... Chciałbym sobie kupić pióro, ale nie jakieś sztampowe za 5 złotych z biedry czy innego marketu. Nie rozpędzając się, nie jestem też za bogaty, myślę, że z 40 dychy to uczciwa cena za jakieś fajne piórko?

Chciałbym, mieć długie naboje, bo wiecie, nabiję sobie go w domu i będę miał na dzień, a w razie kryzysu drugi nabój w pogotowiu. Po prostu takie nabijanie ze strzykawy atramentem taniej niż kupowanie raz po raz nowych...
Próbowałem takiego pióra na gumkę czy jak to się nazywa, ale nie chciało współpracować. Tj. nabiłem, a to nie pisało pomimo usilnych prób, starań i dwojenia się. Aż w końcu przycisnąłem we frustracji za mocno i strzeliło w #!$%@? wszystko. Nie było to żadne markowe pióro, jakiś noname za 15 złotych.

No i teraz chciałbym takie normalne, na naboje, bo z takimi mi najprzyjemniej, gdy jeszcze pisałem piórem to był tylko jeden szkopuł, te noname z biedy za 5 złotych sie szybko... psuły? Tj. zaczynały przeciekać w okolicy łączenia stalówki z plastikiem roznosząc po całym plastiku atrament.

Mam nadzieję, że pomożecie. I mimo tego, że jestem biedakiem, to dacie poradę coby kupić coś miłego w cenie 40 złotych. #pioro
O.....c - Cześć! Nigdy nie potrafiłem z gracją pisać długopisem, a jak patrzę na moje...

źródło: comment_wJ0tJFQ6umZ3vzPQslHbGqFe2KdgLhQN.jpg

Pobierz
  • 8
@Osobowosc: z tanich waterman graduate pisałem nim z 4 lata polecam bardzo. jesli preferujesz czarny atrament to pelican black, pusty nabój uzupełniasz strzykawką raz na tydzień i lecisz dalej, koszt zerowy. cena chyba koło 60 zł. albo hero z aliexpress naprawdesolidne chińczyki, dobrze wykonane, nie na nabój tylko mają wbudowany te system napełniania (teraz zapomniałem nazwy)
@Osobowosc: pilot 78g, lamy al-star/safari. w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz moim zdaniem. kaweco też spoko, natomiast waterman raczej słaby wybór w porównaniu z w/w. chinole sobie daruj bo będziesz sie tylko denerwował.
@Osobowosc: to dobrze, zestaw strzykawki i igly to kilkanaście groszy w aptece a butelka starczy na dluzszy czas - chyba, ze piszesz duzo ;) co i tak będzie bardziej ekonomiczne, natomiast zawsze musiałbyś pamiętać aby napelniać w domu