Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: nie zgadzam sie z ta całą gadką o mowie nienawiści. wprowadzmy zakaz mowy nienawiści - skad mamy wiedziec ze w przyszłości mowa nienawiści nie będzie zdefiniowana inaczej? To jest wprowadzanie cenzury bocznymi drzwiami.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: zraziło mnie jego #!$%@? się do czarnego humoru: yyy z kogo sie smiejesz, z pedofilii czy gwałtu? #!$%@?

ma dużo racji, ale bez przesady, spinanie się o głupie kawały to jakiś przejaw siedzenia zbyt długo u japońców
  • Odpowiedz
@tomashj2: mi się wydaje, że to nie chodzi o zakazywanie a raczej o wyrobienie pewnej wrażliwości w użytkownikach internetów. Świetnie to Gonciarz ujął w kwestii imigrantów- ja jestem przeciwko ich sprowadzaniu ale jak ktoś jest również przeciwko ale jego argument to "#!$%@?ć ciapatych, kozojebcy do wapna" to ja nie chcę być z nim w jednej drużynie.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: masz racje, tez jestem przeciw tego typu "argumentom" ale... jest bardzo bardzo przeciwny jakiejkolwiek ingerencji w swobode wypowiedzi. Dlatego niewazne czy mowa nienawiści czy mowa miłosierdzia - mowa! A do sebixów i patologii ze wsi raczej nic nie dotrze.
  • Odpowiedz
@tomashj2:

Ale przecież on nie chce zakazywać mowy nienawiści - przecież to nie o to chodzi, żeby zakazywać. IMO on tym filmikiem stara się edukować ludzi, którzy 90% rzeczy które mówią w internecie, normalnie znajomym by nie powiedzieli.
  • Odpowiedz