Wpis z mikrobloga

Prezydent Rosji wzywa opozycję syryjską do współpracy z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. - Państwo Islamskie kontroluje znaczącą część Syrii i Iraku. Terroryści grożą, że zajmą Mekkę, Medynę i Jerozolimę. Konieczne jest zjednoczenie wysiłków opozycji syryjskiej z rządami Asada w walce z terroryzmem - cytuje slowa Władimira Putina rozgłośnia Echo Moskwy. - Wiemy o gotowości Asada, który chce włączyć zdrowe siły opozycji do zarządzania krajem - przekazała wypowiedź prezydenta agencja RIA Nowosti.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wladimir-putin-na-szczycie-anty-nato-w-duszanbe,577398.html

#rosja #syria #isis
  • 4
  • Odpowiedz
@sureshot: Tobie może nie ale muzułmanom, którzy muszą przynajmniej raz w życiu tam pojechać, a nie są jakimiś radykałami może się nie podobać, że taka Mekka czy Medyna będzie w rękach ISIS. Oczywiście najpierw musieliby przejść przez pół Arabii Saudyjskiej, co nie zmienia faktu, że Putin stara się zagrać na emocjach szyitów i tych nieradykalnych sunnitów.
  • Odpowiedz
@Frank_Costello: Być może "umiarkowani" zmienią nieco priorytety w obliczu słabnącego rządu ale do żadnej współpracy nie dojdzie. Nie wierzę w to, zbyt wiele ich dzieli.
Jeśli jeszcze w 2014 myślałem że skończy się to w 2 lata, tak teraz przynajmniej 5 jestem pewny.
  • Odpowiedz
@zamawiacz88: Jak tak się zastanawiałem wczoraj jaki jest możliwy scenariusz dla Syrii to wydaje mi się, że prawdopodobne jest podzielenie jej, południe i zachód będzie Asada i swoje wpływy będzie mieć tam Iran i Rosja, natomiast północ i wschód będą na smyczy USA zakładając, że ISIS zostanie zlikwidowane. Tym sposobem USA będą miały dobrą bazę wypadową do Iranu oraz ewentualnie na Kaukaz, a Rosja będzie mieć bazy morskie na Morzu
  • Odpowiedz