Wpis z mikrobloga

@aso824: A potrzebujesz 25 A ciągłego prądu? Bo widziałem ostatnio na allegro przerobione zasilacze od xboxa, które dają 19 A i napięcie mają podbite do 13,6 V za lekko ponad 100 zł z przesyłką. Ludzie sobie chwalą, nie syfi na KFie. O taki konkretnie
@matix21: słyszałem o przerabianiu zasilaczy od xklocka, ale myślałem nad czymś fabrycznym z gwarancją.
Dla QRO potrzebuję 22A ciągłego. No i tej QJE ma gniazdo zapalniczki + regulację, całkiem przydatne. Pytanie czy jest dobry.
@matix21: ta, na sp7pki widziałem ten temat, ale jak to tam bywa to poszedł offtop grubo. A własnego zasilatora sam robić nie zamierzam. Za to ciągle się waham pomiędzy własnoręcznym przerobieniem tego od xklocka.

@technic: a jak ze śmieceniem na KF i UKF? Tylko jeden ruski filmik znalazłem z którego gówno wynika ( ͡° ʖ̯ ͡°) no i hałas przypomina odkurzacz czy normalny komputer?
@aso824: Nie śmieci (przynajmniej mi, już 3cie radio na nim działa), ma przesunięcie prążków. Co do hałasu ja kupiłem sobie cichszy wentylator bodajże za 15 zł w avt, bo faktycznie ten fabryczny jest bardzo głośny. Niebo a ziemia.
@lesio: Takiego strzała potrzebują przy włączaniu? Ja nie używałem tego zasilacza, tylko czytałem, że ludzie polecali. Być może do jakichś mniejszych trxów używali.
@matix21: Przy mniejszych jak Yaesu FT-7800 nie było problemu. Kenwood w momencie startu ma takie zapotrzebowanie na prąd że zaświeca się na chwilę i gaśnie a na zasilaczu świeci czerwona dioda.

Ten zasilacz nie jest zły, po prostu nie wyrabia z prądem dla niektórych urządzeń radiowych.
@lesio: W krytycznej sytuacji, kiedy nie ma nic innego pod ręką niż ten zasilacz można by wspomóc się akumulatorem na czas odpalania, aż się naładują wszystkie pojemności. Ale na dłuższą metę to proteza. Tak czy inaczej dzięki za info.
@matix21: Na koniec małe info... kupując zasilacz od xboxa w celu przerobienia trzeba zwrócić uwagę na model. Modele które maja 14A prądu nie da się przerobić, to samo dotyczy niektórych wersji 16,5A. W sieci są dokładne opisy które to modele. To tak dla potomnych by się nie naciąć.
@matix21:
Co do xboxa mam i używam ze 3 lata.
Wentylator jest drażniący. Nie głośny a drażniący... nie wiem jak to opisać ale powoduje u mnie ból głowy.
Rozwiązanie to zamknięcie go w szufladzie. Tam sobie może brzęczeć.
Przeróbka na 13.8 wymaga usunięcia zabezpieczeń.