Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić zamówienie z jakiegoś większego sklepu z suplementami i mam w związku z tym pytanie jakie suplementy/witaminy/minerały są wskazane w trakcie #ochudzanie #dieta #redukcja (ale tak na spokojnie bez jakiś super hiper spalaczy tłuszczu - mam czas)
Póki co z tego co się oczytałam to chcę zaopatrzyć się w większe opakowania omega 3, witamina D. Co jeszcze ewentualnie mogłoby być?
I może jeszcze #mikrokoksy jaki sklep internetowy z suplami polecacie?
  • 18
@diversion876:

l-karnityna

36 kobiet ze średnią nadwagą, podzielono na dwie grupy po 18 osób.

Grupa I: 8 tygodni podawano 2 g L-KARNITYNY 2 x dziennie (łącznie 4 g dziennie), grupa placebo dostawała 4 g laktozy. Obie grupy codziennie spacerowały przez 30 minut (60-70% HR), 4 x w tygodniu. Skład ciała, spoczynkowa przemiana materii, utylizacja substratów przemiany materii zostały ustalone przed eksperymentem. Z osób które ukończyły badanie - 15 placebo, 13 L-KARNITYNA
@Slith:
1. Zrób badania nad L-Karnityną zmuszając osoby badane do tylko 30-minutowego wysiłku, gdy powszechnie wiadomo (nawet jak się jest laikiem na siłowni), że przez pierwsze 45 minut spala się glikogen a nie tłuszcz. Natomiast L-Karnityna to transporter tłuszczu więc #!$%@? nic dziwnego że nie było różnicy między grupą placebo. xDDDDDDDD

2. > CONCLUSION: CLA supplementation among overweight adults significantly reduced body fat over 6 months and prevented weight gain during
@diversion876:

Te suple ktore tutaj usilujesz pimpowac zostaly dawno w powazniejszych kregach przez uznane osoby skreslone jako skuteczne i nie widze powodu dla ktorego jakis wyszczekany noname z netu twojego pokroju mial tutaj cos zmienic.
@Slith:

W poważnych kręgach


xD

Czyli na mirko gdzie średnia długość stażu treningowego to 2 miesiące czy na SFD/KFD gdzie działy "Doping - zdjęcia" i "Doping - Oryginał czy podróba?" mają większą popularność niż reszta działów razem wziętych a 99.9% użytkowników zna angielski na poziomie max B1? Proponuje czasami zaglądnąć na zagraniczne fora.
@Slith: Po drugie nie jestem wyszczekanym nonamem z netu tylko osobą, która siedzi w temacie od 10 lat a nie 10 miesięcy i większość wiedzy czerpię nie tylko z badań ale przede wszystkim z praktyki. Proponuję kiedyś zarzucić CLA & L-Karnitynę na miesiąc jak dojdzieś do 10% BF i będziesz miał zastój. Wtedy mi powiedz, że nie działają ;)
@diversion876: To jest wiedza z ukrytego dzialu Body factory, jak masz konto to http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1364.
Jestem starszy od ciebie(85 rocznik), cwicze 12 lat, wiec czesci praktycznej przerobilem bardzo duzo, co do teorii opieram sie na ludziach zdolniejszych odemnie, ktorzy siedza w temacie latami i ktorzy zdobyli zaufanie wsrod cwiczacych czesto xx lat.
Nigdy do takiego bf nie doszedlem, bo nigdy to nie bylo moim celem.

Ilosc "xD" swiadczy o twoim wyszczekaniu, albo
@Slith: Dobra cumplu, widzę że się nie dogadamy. Tym bardziej po tym jak zacząłeś wyciągać wnioski na temat mojego wieku i wykształcenia na podstawie ilości używanych "xD". Dalej nalegam jednak, żebyś spróbował w praktyce tego z czym tak zaciekle walczysz następnym razem.
@diversion876: przez pierwsze 30 minut spala się energię z różnych źródeł w nieznacznie tylko innej proporcji niż przy dłuższym wysiłku. Tak samo jest ze strefami cardio.
L-karnityna może usprawnić transport tłuszczu w jakichś tam reakcjach ale nie zwiększa spalania tkanki podskórnej.
Pomijając już, że absolutnie żadnego poważnego trenera nie obchodzi ile się spala w trakcie treningu tłuszczu.
@usiaaaaa: tak na prawde zależy od Twojego stylu życia i diety. Ja pije dużo kawy więc uzupełniam magnez+cynk+wapń (KFD), a że podczas oddawania krwi miałem za mało czerwonych krwinek to dodatkowo B6.

Jeżeli coś miałbym polecić z odżywek to jedynie białko - tego nigdy za wiele!
Wiadomo, że przede wszystkim powinno być ono dostarczane z mięsa, jaj czy nabiału, al odżywka jako 'back up' :)
Chcę zrobić zamówienie z jakiegoś większego sklepu z suplementami i mam w związku z tym pytanie jakie suplementy/witaminy/minerały są wskazane w trakcie


@usiaaaaa: żadne. Zdrową dietę ułóż, zrób badania krwi po kilku tygodniach i albo zmień dietę albo jak się nie da - suplementuj to co brakuje.