Wpis z mikrobloga

Trzeba być szczerym w służbie zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dostałam skierowanie do chirurga...
Przychodzę dziś do przychodni z zamiarem zarejestrowania się, a babka do mnie mówi:
- Widzę, że ma być jakiś zabieg, proponowałabym zapisać się do innej przychodni (inne miasto), bo tutaj to Panią zapiszę na marzec.
- No spoko, nie umrę chyba od tego, przeżyję jakoś xD
- Ale lepiej byłoby dla Pani, zrobiliby to Pani w ciągu miesiąca, niech Pani tam się zarejestruje.
- Wie Pani... Tak szczerze to mi się nie chce xD Niech Pani mnie zapisze na marzec i problem z głowy.
- No dobra, odpowiada Pani dwudziesty czwarty?
- Ale co? Marzec? No tak.
- Niiiieee. Wrzesień ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Tak, dziękuję xD
#truestory #nfz
  • 54
  • Odpowiedz
@kupuje_bulki_w_almie: ok, ok wyłącz głupie gadanie, gdzie tutaj jest populizm, tak wygląda sytuacja, idzie pełno kasy na emerytury, które nawet nie wiemy czy dostaniemy, na składki zdrowotne, a nie możesz dostać się do specjalisty jak potrzebujesz, podatki, z których budują autostrady za które musisz płacić za przejazd + vat od paliwa. Po coś to wszystko jest, wiem ile kosztują prywatne zabiegi, nie jestem jakimś fanem likwidowania wszystkiego, ale też nie
  • Odpowiedz
trzeba bylo wstac na czwartek rano zeby "nie przepadlo"


@pieczywowewiadrze: a wystarczylo pojsc do rejestracji i poprosic o przewiezienie do najblizszej placowki w ktorej wykonaja ci badania. Jakby tego odmowili to brac taksowke i jechac prywatnie tam gdzie masz na JUZ wykonana konsultacje a pozniej ladnie ich obciazyc.

Mysle ze jakas firma za grube pieniadze by sie zgodzila. Tylko ze do tego to trzeba miec jaja. Jak ludzie nie zaczna
  • Odpowiedz
@Meara: Pani ci delikatnie sugerowała abyś poszła do innego szpitala bo to zły szpital i ci w nim #!$%@?ą ten zabieg, a ty się uparłaś i jeszcze im dziękujesz( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DarkMindTraveler: nie masz racji - "wrzesień" to odpowiedź na pytanie "ale co?", a nie "ale czego?". Błąd tkwi w zadanym pytaniu, odpowiedź jest deklinowana poprawnie. Przy czym nie bądźmy tacy czepialscy - w końcu to zapis mowy potocznej.
  • Odpowiedz
@DarkMindTraveler: forma "września" jak najbardziej zależy od przypadku. Miałbyś rację, gdyby pielęgniarka odpowiedziała "dwudziesty czwarty września", ale ona odpowiada na pytanie "co?", a nie "czego?" i robi to instynktownie - "wrzesień".
  • Odpowiedz