Wpis z mikrobloga

@QEDUO: czytałam za dzieciaka. Ale potem, już w wieku tartacznym, ktoś mi podsunął "Raz w roku w Skiroławkach" i niestety pana autora Nienackiego znienawidziłam. Niech gnije w piekle, za całokształt, opisy, a najbardziej za scenę z kogutem, która na dwa lata zatrzymała u mnie zainteresowanie (zdrowe przecież) osobnikami płci przeciwnej.
@A_F_S: to polecam jeszcze "Uwodziciela" i "Wielki Las", obrzydzenie do mężczyzn zapewnione. W sumie dziwny był Nienacki.

@deroo: czytałam, ale już nie pamiętam o czym było :((
@QEDUO: o chłopcu, a potem mężczyźnie, który jeździ po całym świecie :)

Poznajemy go w 1902 jako 14-letniego chłopca, który wychowuje się w Warszawie u wujostwa Karskich. Ojciec Tomka, Andrzej, spiskował przeciwko carowi i musiał uciekać z kraju. Wkrótce po jego wyjeździe umarła matka chłopca. Tomek był bardzo ciekawym i spragnionym życia chłopcem. Dobrze się uczył, lecz nie był prymusem tylko dlatego, iż w zrusyfikowanej szkole wykładana była historia Rosji. Tomek
@QEDUO: się czytało, samochód był najlepszy silnik od Ferrari Super America no i pływał :D I ten klimat PRL-u. A ostatnią część o UFO czytałaś?. Mi wykręciła mózg :D
Widziałem kiedyś w księgarni, że ktoś kontynuuje serię bo powstały nowe części już po śmierci Niencackiego ale szczerze powiedziawszy bałbym się to czytać. W sumie te stare też się boję (warto)? Wiesz chodzi mi tu o to czy przetrwały próbę czasu.