Wpis z mikrobloga

164 610,86 - 100 = 164 510,86

Bieg 7 dolin, 100 km po górach, 12h 58min 45sek. Złamane 13h. W Open Kobiet najgorsze możliwe miejsce, bo 7 - a podium i nagrody obejmują 6 kobiet... No cóż - ale 8 minut do 5 i 6 to w sumie dużo. W 2 Mistrzostwach Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim - 3 w kategorii - czyli brąz się trafił :) 3 miesiące treningów, bo wcześniej kontuzja i 15 tyg wyłączenia. Mega stres już na jakiś czas przed. Do dziś wydawało mi się to niesamowicie odrealnione. Bardzo trudna dla mnie końcówka - brak techniki w zbieganiu, ba!, brak treningów porządnych zbiegowych - siadły piszczele. Bolały niesamowicie - ostatnie 34 km to był zbiegowy horror - czekałam jedynie na podejścia, bo wtedy nie bolało. Na 70 km kryzys i płacz. Ale obok miałam trenera, który towarzyszył mi od Piwnicznej, więc jakoś się ogarnęłam :). Bieg bardzo wymagający, ale meeeega satysfakcja po. A - mój debiut na 100, więc chyba mogę uznać go za udany

Z rzeczy technicznych - średnie tempo 7:47 min/km. Odwiedzanie krzaków - ani razu. Spożytych napojów - nie mam pojęcia, ale jakaś wuchta. Spożytego jedzenia - w Piwnicznej na przepaku kabanosy i buła, a wcześniej wszędzie pomarańcze. Później też. I jedno ciastko, które miałam ze sobą - piekłam wcześniej takie energetyczne. Żeli żadnych, bo bałam się rewelacji żołądkowych. Pogoda - w nocy 10 stopni i tak trzymało długo. Potem ok 15 i słońce - i zrobiło się troszkę trudniej. Teraz regeneracja!

I bardzo miłe spotkanie - @mizaj - pozdro od treneiro :)

#sztafeta #ultramaraton #ultra #bieganie
Pobierz Liriela - 164 610,86 - 100 = 164 510,86

Bieg 7 dolin, 100 km po górach, 12h 58min ...
źródło: comment_bfbEqHWOMhPDDskccs7hqs1IrEiji7Pt.jpg
  • 22
@Ten_tego: :)
@Visst: @byczys: dziękuję :)
@visa23: Każde ciało potrzebuje innego czasu, a do tego dochodzi jeszcze głowa i jej trening. Ja biegam od 2009, porządniej - wg treningu od 2013. Do tego ogólnorozojówka, basen, rower - ciężko mi powiedzieć ile czasu od zera byłoby potrzebne. Do maratonu wystarczy pół roku systematycznych treningów. Trenuję amatorsko - mam trenera, mam plan treningowy, poświęcam na to dużo czasu, ale bądź
@Liriela: Gratulacje!

Zrobiłem jedna setkę w życiu (PMNO) i od kilku lat robie raczej biegi pomiędzy 50-100. W tym toku był Rzeźnik i złamane 12h, w przyszłym chce 7 dolin :) Podziwiam i pozdrawiam :)
@Akuku69: Wszystko jest oznakowane, wcześniej masz podaną trasę z opisem, do tego na niektórych dostępne są gpxy, które można sobie wgrać w telefon. Jeśli nie jesteś w czubie to zazwyczaj przed Tobą i za Tobą są ludzie i leci się za kimś, tylko uważać trzeba na skrętach.

@ShooleR: Dzięki :) JA w Rzeźniku miałam złamane 13h :P Jednak specyficzny bieg, bo wszystko zależy od partnera :)

@kapecvonlaczkinsen: Na tym