Wpis z mikrobloga

Mirasy znajace sie na #samochody potrzebuje pomocy w doradzeniu jaki model auta moglbym kupic.
Wymagania
- max 18000 zł.
- najlepiej lpg+ benzyna(jazda glownie po miescie, diesle odpadaja tak? czasami w weekendy dluzsze podroze 100+, glownie jazda na zakupy do marketu, podjechac do znajomego, zawiezc gdzies kogos na wioske)
- minimum 2007 r.
- 5 drzwiowy

Rozgladalem sie za Astra III, Ford Focus 2.
Wczesniej ogladalem Renault Megane 3 ale to diesle

#motoryzacja #auto
  • 17
@yeloneck: owszem, ale diesel nie nadaję się do miasta z kilku powodów:
- wolno się grzeje - punkt dla Ciebie jest z tym lepiej, ale wciąż gorzej niż benzyna.
- koło dwumasowe nie lubi częstego ruszania i jazdy na niskich obrotach - punkt dla mnie.
- DPF szybko się zapycha, a wymuszone wypalanie zwykle sprawdza się gorzej niż naturalne możliwe tylko w trasie - punkt dla mnie.
- turbosprężarka nie lubi
@DAW100: megane tylko z 2.0 dCi lub 1.6 16v ktory lubi gaz (w nim raczej tylko koło zmiennych faz rozrzadu jest awaryjne). Astra tylko 1.9CDTI, focus raczej nie ma slabych silnikow, najbardziej polecany jest 1.6HDI / 90KM
@DAW100: Ja rozumiem, że 18000zł to niemało pieniędzy, ale spójrzmy prawdzie w oczy- nie połączysz w tej kwocie wszystkich atrybutów auta marzeń: fajne, bezawaryjne, tanie w utrzymaniu, mocne itd. itp.