Wpis z mikrobloga

Kilkanaście osób przyszło na pętlę tramwajową Krowodrza Górka aby po godz. 18 "zapolować" na Krakowiaka - nowy miejski tramwaj. Zebrani mieli ze sobą deski do prasowania oraz sprzęt elektroniczny, w tym m.in. żelazka, suszarki czy miksery - wszystko co da się podłączyć do obecnych w Krakowiaku gniazdek elektrycznych.

Akcję zorganizowała Platforma Komunikacyjna Krakowa. - To rodzaj żartobliwego protestu przeciw działaniom MPK i ZIKiT-u, które zapowiedziały, że zamontują bezpieczniki w Krakowiaku aby w tramwaju nie można było używać sprzętu AGD.

#krakow #mpkkrakow #heheszki ?
Rootwater - > Kilkanaście osób przyszło na pętlę tramwajową Krowodrza Górka aby po go...

źródło: comment_E158KK2T9z9jCN9B0EXqcGXLL7V26pCY.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@Sor92: Chyba pomyliłeś skutek z przyczyną. :) Jak czytam to najpierw MPK zapowiedziało, a potem oni ośmieszyli argumentację - przecież każdy pasażer jedzie tramwajem by przy okazji zrobić sobie pranie, czy wyprasować kilka rzeczy.
  • Odpowiedz
Rozumiem inicjatywę. Jeśli bym mógł sobie wyprasować koszulę i usmażyć jajecznicę w drodze do pracy, to mógłbym wychodzić z domu dobre 20 minut później. Popieram.
  • Odpowiedz
@Rootwater:
Heheszki czy nie heheszki, w tę czy w tamtą stronę, jest delikatnie żenujące, że głupie gniazdka w tramwaju powodują u nas takie poruszenie.

Szczyt techniki to nie jest. Kosztowne to nie jest. Kto chce, użyje. Kto nie, to nie.
  • Odpowiedz
@Rootwater: raz jechałem tym wynalazkiem na lini 50 i chyba ślepy jestem, bo szukałem, ale gniazdek nie znalazłem. Poza tym z tego co widziałem na projektach, miały być gniazda USB do ładowania telefonów, a nie 230V.
  • Odpowiedz
@Kary95: Nie no, dokładnie dla komórek są te gniazdka (i gniazda USB zaraz obok). Po prostu zamiast MPK i ZIKiT zareagować normalnie "hehe śmieszki, żelazkami się bawią, spoko - tylko uważajcie" to zrobili hurr durr, że "będziemy badać sprawę bla bla niebezpieczeństwo* dla pasażerów zrobili bla bla". Typowe ciasne, biurewskie umysły. I stąd ta cała druga akcja z większą liczbą ludzi.

  • Odpowiedz