Wpis z mikrobloga

Kto poczuł się urażony za nazwanie go nazistą i chce się dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko Agorze, zapraszam do wpisu.
Zróbmy burzę mózgów i obierzmy jakąś drogę działania. Prawdę mówiąc nie znam się na tym wiec liczę że trafi się ktoś z wiedzą na ten temat kto także chce się dołączyć do akcji.

Jak sądzicie zakładać wydarzenie na fb, ma to sens?

Chodzi o ten wpis:
Agora już nawet nie udaje - otwarcie nazywa przeciwników imigracji "nazistami"

#pytanie #pozewzbiorowy #prawo #agora #4konserwy
  • 8
i chce się dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko Agorze, zapraszam do wpisu.

Prawdę mówiąc nie znam się na tym wiec liczę że trafi się ktoś z wiedzą na ten temat kto także chce się dołączyć do akcji.


@zyyx: aha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@galicjak: To coś złego przyznać się że sie nie zna na wszystkim? Dlatego liczyłem na burzę mózgów. Ale najwidoczniej się przeliczyłem bo wykopki muszą dostać wszystko na talerzu. Lepiej #!$%@?ć w komentarzach ból dupy ale już sie ruszyć to cięzko.
@zyyx: 1) instytucja pozwu zbiorowego nie może zostać wykorzystana w przypadku roszczeń z tytułu naruszenia dóbr osobistych 2) obowiązująca linia orzecznicza Sądu Najwyższego wskazuje, że naruszenie dóbr osobistych musi być zindywidualizowane oraz skonkretyzowane - w tym przypadku o takiej konkretyzacji nie ma mowy.
@galicjak: Dziękuję Ci za odpowiedź i poświecenie czasu.

Trochę się uniosłem bo to bardzo nieładne zagrywki z ich strony. Dzięki wielkie za chęć uświadomienia mi błędnego myślenia.
@galicjak: kurde to czemu w końcu nie zniosą karania za obrazę uczuć religijnych, gdzie w gruncie rzeczy na podobnej "szkodzie" opiera się naruszenie tych dóbr. To jest specjalnia kategoria jakaś dla religii nie?