Wpis z mikrobloga

@poczekalniaa: no i kurde to nie jest tak,że na bezkolizyjnym można walić 'na pałę' na zielonym, bo jak sama nazwa wskazuje nikt nie jest z nami na kursie kolizyjnym?
Nie to, że walę na pałę, ale wydawało mi się że jak lewo skręty mają zielone strzałki to tramwaje czekają. Tak jak czekają jadące prosto auta.
  • Odpowiedz
@poczekalniaa: no wiadomo, ale otworzyłem Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

§ 97 ust. 3 Sygnał zielony nadawany przez sygnalizator kierunkowy S-3 oznacza, że podczas jazdy we wskazanym kierunku nie występuje kolizja z innymi uczestnikami ruchu.


I nie wiem czy to jakiś Bait na kursantów, czy tramwaje są ponad prawem
  • Odpowiedz
Mirki, nie rozumiem dlaczego tak jedziecie po @BelHeI, część z nas robiących prawko też kiedyś nie wiedziała takich banalnych rzeczy - chyba dobrze, że się pyta i chce dokładnie poznać zagadnienie, zamiast nie dopytywać a potem jeździć jak debil? Może przez takie rzeczy właśnie będzie dobrym kierowcą? Ja najwięcej się nauczyłam na takich głupich błędach, pytając, dlaczego to jest błąd.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Nigdy nie robiłam prawka, ale dobrze odpowiedziałam. :)
Jak byłam mała, dużo czytałam o znakach drogowych i przepisach ruchu, dlatego jak już zacznę robić, to teorię chyba za pierwszym razem na 100% zdam. :)

  • Odpowiedz
przecież ewidentnie widać jest, że po lewej stronie jest samochód i motor. A to jest droga podporządkowana jak ja.

A że ja jestem po prawej stronie dla motoru i samochodu, a oboje jesteśmy na podporządkowanej, to ewidentnie ja powinienem mieć pierwszeństwo.


@BelHeI: Ewidentnie widać, że samochód i motor są na drodze z pierwszeństwem (zielona linia na obrazku poniżej), a Ty jesteś na podporządkowanej (żółta linia). W czerwonym kółku Ci zaznaczyłem
eshabe - > przecież ewidentnie widać jest, że po lewej stronie jest samochód i motor....

źródło: comment_aPDTZOrX7IV7nvz86BOpsiTorQlqLfkE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz