Wpis z mikrobloga

@Aerials: Jeśli się decydują jesc tylko mięso jakiegoś rodzaju to nie powinni się nazywać wegetarianami. Co to wtedy za filozofia... Ze niby baranek to żyć powinien ale kurczaka to można zabić... Albo jemy mięso albo nie.
  • Odpowiedz
@vegaushp: też mam #!$%@?, bo wiem, że świata nie zmienie. W zasadzie weganizm to przyszłość, tak osobiście uważam, za 150-300 lat będzie to norma, wymuszona albo zmianą świadomości, albo ekonomią. Sam lubię żarcie wegetariańskie/wegańskie i najwięcej takiego gotuje, gdyż najtańsze i najbardziej mi odpowiada. Raz na jakiś czas zjem kebaba z kurczakiem, czy coś z grilla jak mam okazje, bez wyrzutów :)
  • Odpowiedz
Jeśli się decydują jesc tylko mięso jakiegoś rodzaju to nie powinni się nazywać wegetarianami.


@vegaushp: Zgadzam się, choć z drugiej strony to tylko nazewnictwo. Niespecjalnie boli mnie, że ktoś nazywa się wegetarianinem, a je ryby. Sama nie przepadam za łatką "wegetarianka" i rzadko używam tego słowa odnosząc się do siebie. Niemniej czasami informuję niedoinformowanych, że wegetarianizm w oryginale odrzuca wszelkie mięso (czy po prostu jedzenie stworzeń, które żyły).
  • Odpowiedz
@Aerials: No nie do końca tak jest. Ktoś ta nazwę wymyślił i ona definiuje konkretny styl życia. Nie wypada jednak zmieniać znaczenia tego i nadużywać go. Równie dobrze ja też wtedy mogę powiedzieć że jestem wegetarianinem bo ja jadam tylko kurczaki i wieprzowine a takto tylko wege jedzenie żadnego innego mięsa.
  • Odpowiedz
@Aerials: Ja nie jestem wege ale też mnie to #!$%@?. Bo to jednak robienie siebie kul i trendi sredni mówiąc ze się wyznaje jakaś modną ideologię kiedy łamie się jej założenia.
Wegetarianizm zakłada że nie jemy mięsa bo nie dość ze jest niezdrowe to krzywdzimy tez zwierzęta. Wiec czemu #!$%@? u jeden z drugim kłamiesz? Nie lubię strasznie tych ludzi. Nie lubię ich równie mocno co ludzi którzy wrzucają wyniki z
  • Odpowiedz
Nie lubię ich równie mocno co ludzi którzy wrzucają wyniki z endomondo i zdjęcia z biegania.


@vegaushp: To mnie całkiem rozbawiło :D

mówiąc ze się wyznaje jakaś modną ideologię


Jednak nie dla wszystkich jest to ideologia. Widzisz, zmierzam do tego, że ludzie robią (lub nie) różne rzeczy i czasami je nazywają, a czasami nie. Są np. tacy, którzy bronią się przed łatką "wegetarianin", bo wege=homo itd. XD

Tak jak pisałam wcześniej,
  • Odpowiedz
@Aerials: Ciesze się ze cie to bawi :)
Mogą powiedzieć ze są na diecie i jedzą tylko mięso wieprzowe. Nie muszą mieć konkretnej nazwy bo mogą to nazwać tak jak ja to zrobiłem. Byle by nie używali nie odpowiednich nazw.
  • Odpowiedz