Wpis z mikrobloga

czy napisanie skryptu, który będzie umożliwiał dowolnym osobom masowo zakopywać zgrupowane znaleziska, to już manipulacja, czy ułatwienie?

Jakby to miało działać?

- Osoba której ufam wrzuca pod tag #gruparatowaniapoziomu link wyglądający np. tak:

zakopywarka.pl/2741339,2741315,2741613,2741614,2741621?reason=duplikaty

ja jako przykładny mirek wiem, że duplikaty są złe, więc korzystam ze skryptu/strony co skutkuje zakopaniem wskazanych znalezisk o danym id.

Teoria: pomogłem.. bo zakopałem i w teorii pomagam utrzymać porządek

Praktyka: ludzie wykorzystują to do masowego zakopywania treści o imigrantach, polityce... ale także o grafenie, czy innych rzeczach, które im się przejadły.

Czy #administracja i @wykop da ludziom bana za korzystanie z takiego narzędzia, tylko dlatego, że z niego korzystają i robią coś w automatyczny sposób?

#wykopapi #quovadiswykop
  • 24
  • Odpowiedz
@korynt: uważasz, że nawet dla osób, używających tego naprawdę w dobrej wierze? Wiadomo, że jednym ze sposobów na manipulacje jest zebranie grupy osób na jakimś czacie z dala od wykopu i tam podrzucanie im linków do wykopywania/zakopywania. To według mnie jest manipulacja.

Z drugiej strony.. robienie czegoś publicznie, na mirko... według mnie jest bardzo podobnym jak teraz wrzucenie przeze mnie jakiegoś linku na #mikroreklama. Zobaczą to osoby,
  • Odpowiedz
@noisy: Zmodyfikuj skrypt tak, żeby ostatnim numerkiem był podany przez użyszkodnika numer pierwotnego znaleziska, dla którego te nowe są duplikatem. Skrypt będzie mógł działać tak, że użytkownik klikając w link będzie jednocześnie zakopywał duplikat i zamieszczał komentarz z linkiem do pierwotnego znaleziska. Przynajmniej zminimalizuje się tym możliwość manipulacji.

No, wiadomo, skonsultuj to najpierw z moderacją.
  • Odpowiedz
@noisy: Minuta czterdzieści i lewica albo prawica będzie w ten sposób zakopywać nieprzychylne ich doktrynie znaleziska (choć pewnie już to robią w podobny sposób). No ale #!$%@?, rób jak chcesz, mnie tam główna nie obchodzi :P
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: można dodać modyfikację, że nawet było by widoczne, kto głosował za pomocą tego skryptu. Ludzie wtedy by podejmowali bardziej przemyślane decyzje a nie klikali bez sprawdzenia. Mechanizm miałby ułatwiać... a nie zwalniać z myślenia.

po zakopaniu automatycznie mógłby się podlinkować jako znalezisko wpis na mirko, czy ze stroną zakopywarki... z dopiskiem "społeczna moderacja dokonana przez".

Przed zagłosowaniem wyświetlałby się komunikat:

zakopujesz na własną odpowiedzialność. Nadużywanie tej funkcjonalności w stosunku
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: wyszukiwarka faktycznie pomogła by tylko w wynajdywaniu i zakopywaniu duplikatów. Chciałbym jednak by skrypt umożliwiał zakopywanie za pomocą każdego powodu: "nie nadaje się", "spam", itd... to od użytkowników zależaloby czy by tego nadużywali czy nie.
  • Odpowiedz
@anonim1133: tylko dlaczego? przecież mogę to samo zrobić wrzucając coś pod tag #zakopfest i zakopać coś ręcznie... 5 znalezisk na raz. Czy automatyzacja == ban? I czy dla osób nadużywających (tj. zakopujących znaleziska, które na to nie zasłużyły), czy dla ... np. autora skryptu także? :D
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: wtedy wszystko było robione po kryjomu.. a osoby, które głosowały miały nadzieję, że nikt się nie dowie. Ten mechanizm zakładałby, że użycie narzędzie dodatkowo by zostawiało specjalnie ślad. Każdy mógłby zweryfikować, czy ktoś kto użył tego narzędzia go nadużył, czy nie.

Jeżeli administracja podeszła by do tego, że "wszystkie osoby, które zakopywały coś zakopywarką mają bana" to według mnie administracja była by nadgorliwa delikatnie mówiąc... albo zbyt leniwa by
  • Odpowiedz
@anonim1133: czyli główny problem jest w tym, że user nie widział znaleziska. A gdyby pokazać mu obok siebie dwie strony źródłowe (poza wykopem) i dać przycisk "zakop duplikat"? To już chyba byłoby zupełnie ok.
  • Odpowiedz